Günün önemli bir kısmını masa başında oturarak geçiriyorsanız bunları mutlaka yapmalısınız. Öncelikle bunları yapmazsanız başınıza gelecekleri haber verelim sonra tavsiyelerimize kulak verin. Uzun süreli oturmalarda bacak damarlarındaki kan akışı olumsuz etkilenir. Etkisini zamanla kaşınma, uyuşma olarak fark edebilirsiniz. Beliniz ağırlığınızı taşımaktan yorulur ve tutulur. Özellikle kot pantolon giymekten kaçının. Çünkü kot pantolonun arkasında 4 dikişin birleştiği yer tam da kuyruk sokumuna isabet eder ve siz fark edene kadar iyileşmesi sıkıntılı bir yaraya neden olabilir. Kollarınız klavye mesafesinde durduğu için nefes alışınız zorlaşabilir. Bu çok da fark edilmez ancak ara sıra kollarınızı havaya kaldırırsanız farkı anlarsınız. Monitör yüksekliği tam göz hizasında olmalıdır yoksa boynunuz eğik duracaktır.

Monitörün yanına bir minik kaktüs koyarsanız o da radyastonu emdiği için sizi koruyacak ayrıca dışarıda bir hayat olduğunu ve bilgisayar bağımlılığının iyi bir şey olmadığını hatırlatacaktır.

Şimdi 8 resimde masa başı insanlarının yapması gereken hareketlere bakabilirsiniz. İşe başlamadan önce bu egzersizleri yaparak ısınmayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz