Zayıflamak ve fazla kilolardan kurtulmak, sağlıklı bir birey olarak yaşayabilmenin ilk şartıdır. Fazla kilosu olmayan insanlarda genellikle, genetik bir hikaye olmadığı durumlarda şeker, tansiyon ve kalp rahatsızlıkları gibi şikayetler sık görülmemektedir.

Göbek ve basen bölgesinde yoğunlukla biriken yağlardan kurtularak ortopedik rahatsızlıkların da önünde geçilebilir. Görüldüğü üzere sağlığın yolu fazla kilolardan arınmış olmaktan geçiyor. Kilo verip kendinize sağlıklı bir beden armağan ederken, çevrenizde sizin bunu nasıl başardığınızı merak eden ve övgüler yağdıran yakınlarınız olacaktır.

Kilo probleminiz varsa bu günleri düşünerek motive olabilir ve bir an önce fazlalıklarınızdan kurtulmak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken diyetinizi sporla destekleyin ve sarkmaların önünde geçin.

Kolayca Sıkılaşmak İçin Egzersiz Şart

Kilo verme sürecinizi başlattıysanız başarıya hızlıca ulaşabilmek için diyetinizi sporla destekleyin. Öncesinde uzman yardımı alarak, vücudunuzda zayıflamada önemli yer tutan; B12 ve D vitamini değerlerinizi ölçtürün. Kan değerlerinizin düşük olması yani demir eksikliği de kilo vermenizi engelleyen önemli bir faktördür. Eksik olan vitaminlerin desteği ile kendinize sağlıklı bir diyet programı belirleyin. Bunu yaparken şok diyetlerden uzak durun ki, vereceğiniz kilolar misliyle geri dönmesin. Karbonhidrat, sağlıklı yağlar ve proteinler ile zengin bir sağlıklı beslenmenin startını verdiyseniz sıra sıkılaşmaya geldi. Dilerseniz evde, dilerseniz de dünyanın en keyifli egzersizi olan yürüyüş ile hayatınıza hareket katabilirsiniz. Bunun dışında belirlediğiniz bir spor salonunda plates, aerobik, salsa ve kardiyo gibi egzersizleri programınıza ekleyebilirsiniz.

diyet-sporEvde Egzersiz Yapmak İsteyenler İçin

Bölgesel yağların erimesi için ve fit bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak sıkılaşma için, evde yapacağınız karın hareketleriyle diyetinizi sporla destekleyin. Küçük rakamlarla başlayın ve sayıyı zaman içinde arttırın. Toplam 20 dakika yeterli olacak.

• Yere düz uzanarak bacaklarınızı bükmeden yukarı kaldırın ve indirin.
• Ters crunch denilen etkili yağ yakıcı hareket; sırtüstü uzanarak bacaklarınızı bükün ve sandalyede oturur gibi bir pozisyon alarak tekrar başladığınız konuma gelin.
• Mekik hareketi ile karın bölgesi yağlarınızın yanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu üç etkili hareketi haftanın 4-5 günü 20 dakika kadar yapmanız yeterli gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz