Oturanlar İçin El, Omuz Egzersizi

Okudunuz mu?

Cildiniz Saçınız İçin Mel...

Çok insan cildindeki leke...

Domates Yemeği Tarifi

Domatesleri yıkayıp, dörd...

Meyveli Pilav Tarifi

Hiç meyveli pilav denedin...

Sade Kek Tarifi

Kek kalıbını önceden yağl...

El uyuşması, kolunu yukarı kaldıramama, parmak ağrısı gibi şikayetleriniz olabilir. Bunlar yaşa veya bir travmaya bağlı değilse genelde yaşam tarzınızla ilgilidir. Konumuz; sürekli aynı hareketleri tekrarlamaktan veya hiç hareket etmemekten kaynaklanan şiş, ağrı veya sızılardır.

Sürekli aynı hareketi tekrar etmek, eklem ve kasların diğer hareketleri unutmasına neden olabilir. Bir piyanist, piyano çalarken kollar aynı pozisyondayken parmaklar sürekli ve saatlerce aynı hareketleri tekrarlar. Eğer bu hareketler dışındaki hareketleri egzersiz olarak yapmazsa bir süre sonra parmaklarını kullanamaz hale gelebilir. Mouse kullanmak, mobil cihazınızı mantı çimdikler gibi parmak hareketleriyle kullanmak hep benzer sonuçlara neden olur.

Aslında bu sadece kol ve parmakları değil diğer tüm kas ve eklemlerinizi yakından ilgilndiren bir durumdur. Bu nedenle çeşitli hareketler içeren egzersiz yapmanız gerekir. Özellikle yüzme tüm zamanların en iyi egzersizdir. Tabi her zaman imkan bulamadığınız için yapabileceğiniz hareketleri önereceğiz.

Aşağıdaki hareketler, omuz, kol yapınızı rahatlatacak egzersizlerdir. Kolları uzun süre aşağıda duranlar için yapılması tavsiye edilir. İhtiyacınız olup olmadığını anlamak için kollarınızı yapabildiğiniz kadar yukarı kaldırın. Örneğin sağ elinizi kullanıyorsanız ve masa başında iş yapıyorsanız muhtemelen sağ kolunuzu sol kolunuz kadar yükseğe kaldıramayacaksınız.

Bu hareketleri, kendinizi yormadan 10 dakika kadar tekrar etmeniz yeterlidir.

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
- Advertisement -spot_img

Daha fazla oku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

- Advertisement -spot_img

Son eklenen

Menyak Parfüm Kodları

En kaliteli muadil parfüm...

Aşırı Sıcak Havanın İnsan...

Eskilerin dediği gibi "Ay...

Evanjelizm ve Gezegene Et...

Burada bir inanç sorgulan...

Dünya Nüfusu ve Göçler

Ülkemizdeki yabancı sayıs...

Gözlerin Yorgun Görünmesi...

Göz çevrelerinin yorgun g...