Eskiden kadınlar nasıl zayıflardı diye düşündünüz mü hiç? O zamanlar hatırladığım kadarıyla kadınların zayıflama, kilo verme gibi bir dertleri yoktu sanki. Belki zevkler ve renklerin farklı olduğundan belki de vatka ve saçlarla uğraşmaktan zaman kalmıyordu.

retro-eskiden-kadinlar-nasil-zayiflardiNuri Alço’nun kirli emellerine ulaşmasındaki başarının sırrı hatunların fazla kilolarından kaynaklanıyor olabilir. Gazoza atılan efervesan tablet sadece şaşırtmaca olmalı. Zira hatun kişilerin hiçbiri atletik değildi. Örneğin Ahu Tuğba balık eti altyapısıyla Nuri Alço tarafından en çok kandırılmış, saldırıya uğramış kişidir. Oysa Mehtap Ar zayıf yapısıyla her zaman kaçabilecek durumdadır. Nuri Alço ve emsallerinden kaçmak da zor ama etkili bir zayıflama yöntemiydi.

İşte o yıllar kadınların aydınlanmasının başlangıcıdır. Ve Nuri Alço’nun bu aydınlanmada emeği büyüktür. Sağlıklı ve mutlu yaşamak için fit bir bedene olan ihtiyacın fark edilmesiyle, bir de Star televizyonunun açılmasıyla beraber ilk defa TV’de aerobik seyredip aynısını yapmaya başladık. Bu programlar toplum olarak hepimizin ilgisini çekmişti. Bir anda milyonların hayatı değişti. Kadınlar genelde sokakta eşofmanlarını (aşortmen – eşortman) giyip koşarken erkekler ilgiyle ekrandaki hareketleri izliyorlardı.

Kadın erkek topyekün zayıflarken Nuri Alço da kilo almaya başlamıştı.

İşte kadın erkek herkesi zayıflatan ve Türkiye’de aerobik çağını başlatan Yasemin Evcim ve Yaşar Alptekin’den Lambada.. Yasemin Evcim’in belindeki inceliğe ve zarafete dikkat ediniz. Hem de o yıllarda..

“uwa uwa Lee Cooper”..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz