Nereden zayıflamak isterseniz isteyin ölçüm noktanız karın bölgeniz olacaktır. Karın bölgesi vücudunuzun enerji ve canlılık merkezidir. Karın düz ve esnek olmalıdır. Bahsedeceğimiz egzersizle şişkinliğiniz gidecek ve bir süre sonra dümdüz, esnek ve kaslı bir karına sahip olacaksınız. Karın bölgesini zayıflatırken genel olarak zayıfladığınızı göreceksiniz. Aşağıdaki hareketleri günde en az 10 ar dakika tekrar edin, yavaş ve sağlıklı şekilde incelin, sağlığınız düzene girsin.

Ensenizin altına bir yastık koyun ve uzanın. Bunun yerine bir iskemleye veya yere meditasyon konumunda oturun.

Ellerinizi açarak karnınızın üstüne koyun ve tepkilerini hissedin. Solunumunuz yumuşak ve derin olmalı. Bir an durun. Kasılmış organları açmak, gevşetmek ve güçlendirmek için karnınızın tüm yüzeyini yoğurma, mıncıklama hareketiyle masaj yapın.

Karın, karaciğer, safra kesesi, oniki parmak bağırsağı, pankreas bölgesi üzerine ruolu-çimdik uygulayın.

Aynı durumda oturur halde, ellerinizi karın altı bölgesine koyun, parmaklarınızı derinlemesine göbek deliğinin iki parmak altındaki bölgeye bastırın. Sırtınızı iyice eğin, kollarınız uyluklarınıza yaslansın. Soluk alıp verirken bağırsaklarınızdaki tıkanıkları açmak için olduğu yerde bastırma, titreştirme ve çevirme hareketleri uygulayın.

Kabızlık sorunu için, oturur durumda, hızlı hızlı bastırarak ve dönerli hareketlerle, iki dakika kadar kabızlık noktalarını tedavi edin. Bu noktalar; dizin yan kısmı, el baş ve işaret parmağının dış kısmı ve dirseğin iç kısmıdır.

Selülit için ; otururken, karındaki selülit noktalarını, yumuşak rulo-çimdik hareketleriyle iki dakika kadar tedavi edin. bu hareket Sempatik sinir sistemini güçlendirerek bölgeyi zayıflatır.

Enerji jimnastiği

  • Eller ensede çarprazlanmış, dirsekler ayrık, sol bacak bükülmüş, sağ ayak bileği sol dize konmuş durumda sırtüstü uzanın.

Orta seviyede çalışırken aynı hareketi sırtınızı biraz daha kaldırarak dirseğinizi diğer dize değdirerek yapın.

İleri seviyede çalışırken aynı egzersizi yapın. Sol dirseğinizi sağ dizinize değdirin. Dirsekler birbirinden iyice ayrık olsun.

  • Sırtınızı hafifçe kaldırıp sol dirseği sağ dize doğru yaklaştırın. Değdirmeye çalışmayın ve dirseklerinizi sıkmayın.
  • Enerjinizi belinizde odaklayarak bu durumda beşer saniyelik 8 kez soluk alıp verin.
  • Bacağınızı değiştirip aynı hareketi tekrarlayın.

Bu şekilde bel incelecek, karın eğik kasları güçlenecektir.

Enerji jimnastiği

  • Kollar ileri uzanmış, omuzlar esnek olarak sırtüstü uzanın.

Orta seviyede çalışırken aynı hareketi sırtınızı biraz daha dikleştirerek ve ayaklarınızı kaldırarak yapın.

İleri seviyede çalışırken aynı hareketi ayaklar havada gergin, ayak uçları kendinize bükülü, yüz dizlere dönük, kollar gergin ve omuz esnek olarak yapın.

  • Yüzünüz dizlerinize doğru, sırtınızı hafifçe kaldırın.
    • 5 saniye süreyle 5-15 kez soluk alıp vererek enerjinizi karnınıza odaklayarak bu durumda kalın.

 

Omuz, kol ve enseniz gevşek olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz