Zayıflatan Mantar

Dünyanın en iyi bilinen makromantarlarından biri, kırmızı reishi mantarı Ganoderma Lucidum Çin’de “Ölümsüzlük Mantarı” olarak bilinir. Makromantar, kolorofili olmayan, üreme organları ve bünyeleri iplik gibi küçük borulardan oluşan mantarlardır.

Geleneksel Çin tıbbında kullanılan bu mantar antitümör, antihipertansif, antiviral ve bağışıklık düzenleyici faaliyetler dahil olmak üzere birçok tedavi faaliyetlerinde kullanılır. İçeriğinde 400 den farklı madde bulunan mantarın, son araştırmalarda zayıflamaya veya kilo almayı önlemeye yaradığı fark edilmiştir.

olumsuzluk-mantariFareler üzerinde yapılan deneyler henüz insanlarda yeteri kadar yapılmadığı için bu konuda kesin bir yargı yoktur. Ancak, eşit şartlarda beslenen iki fareden beslenmesine Ganoderme Lucidum mantarı eklenen farenin, deney sonunda kilo almadığı sonucuna ulaşılmıştır. Araştırma sonuçlarına göre, bu mantarın Tip-2 diabetteki insülin direncini azalttığı da düşünülüyor. Mantar bir probiyotik yani tüketildiğinde sağlık üzerinde olumlu etki yapan bir besin olarak değerlendiriliyor.

Ganoderma Lucidum’un içerdiği çok sayıda maddenin, barsaklardaki bakterileri olumlu yönde değişime uğrattığı ve bu sayede kilo almayı önlediği de verilen bilgiler arasında. Mantarın içeriği kısaca testesteron (erkeklik hormonu) da bulunur.

Ölümsüzlük mantarındaki sırların obezite, diabet, kolestrol, fazla kilo gibi sorunlara çare olup olamayacağını yine ilaç sektörü belirleyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!