Papatya çayının faydaları

Okudunuz mu?

Fotoşopla Zayıflama

Baktınız olmuyor, denedin...

Semizotu Salatası Tarifi

Semizotu ağırlıklı salata...

Damla Çikolatalı Diyet Ku...

Sıvı yağ, şeker ve yumurt...

Şeker, kolestrol, Prof. K...

Vatan Gazetesi yazarı Min...

Doğanın bizlere sunmuş olduğu mucizelerden biri olan papatya, bilhassa çay olarak günümüzde sıklıkla tüketilmekte ve papatya çayını tüketen kişilerde çeşitli hastalıkların görülme riski minimuma inmektedir. İnsan vücuttan gerçekten büyük yararları bulunan papatya çayını doğru demlemek ve doğru zamanlarda tüketmek gerektiğini kesinlikle aklınızdan çıkartmayın ve sizlerle paylaşmış olduğumuz önerilere kulak verin.

Papatya çayının yararları

Papatya çayını demlemek için önce sıcak su kaynatın ve kaynatılmış olan bu suyun içine bir miktar papatya çayı ekleyerek yaklaşık 9-10 dakika demlemeye bırakın. Papatya çayı bu şekilde demlenirse faydalarını gösterir. Ancak ateşte kaynatılarak demlenmeye çalışan papatya çayı etkisini yitirmektedir, sakın unutmayın.

Papatya çayının iltihaplı hastalıkların önlenmesine etkisi olduğu gibi iltihap kurutucu özelliği de bulunmaktadır. Bu mucizevi bitki çayı aynı zaman gaz giderici ve spazm çözücü olduğu kadar, bağırsakları çalıştırıp kabızlık sorununu da önlemektedir.

Papatya çayının düzenli tüketimi romatizma ağrılarını dindirir. Ayrıca kadınlar adet dönemlerinde ki şişlik, ağrı ve kramp gibi şikayetlerden kurtulmak için de papatya çayı demleyerek içebilirler.

Papatya çayı mide hastalıklarını önler, gargara yapıldığı zaman ağız ve boğan yaralarını iyileştirir, uykusuzluğa iyi gelir.
Sağlıklı günler…

- Advertisement -spot_img

Daha fazla oku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

- Advertisement -spot_img

Son eklenen

Menyak Parfüm Kodları

En kaliteli muadil parfüm...

Aşırı Sıcak Havanın İnsan...

Eskilerin dediği gibi "Ay...

Evanjelizm ve Gezegene Et...

Burada bir inanç sorgulan...

Dünya Nüfusu ve Göçler

Ülkemizdeki yabancı sayıs...

Gözlerin Yorgun Görünmesi...

Göz çevrelerinin yorgun g...