Sarımsağın Kadınlar İçin Faydaları

Sarımsağı herkes sever ,mutfağımızın vazgeçilmez sultanıdır o. Hem de binbir derde devadır da aynı zamanda. Ninelerimizden duyardık aslında sarımsak ölüme de çare imiş ama tohumunu kaybetmişler diye. Günümüzdeki araştırmalar da gösteriyor ki sarımsak, göğüs, yemek borusu, kolon, cilt ve mide kaynaklı tümörlerin oluşmasını ve gelişmesini önlüyor. Sarımsak hala bütün ülkelerde en kapsamlı biçimde araştırılmaktadır.

Sarımsak, damar genişlemesi, kan basıncını düşürmesi,kolesterolü düşürmesi,kalp-damar hastalıklarına , saç ve cilt ilgili problemlere iyi geldiği bilinir.Sarımsak ayrıca, mantar hastalıklarına da iyileştici etkisi vardır.

Solunum enfeksiyonlarına karşı da tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Sarımsak yüksek kolesterol hiper tansiyon mikrobik enfeksiyon ve deri enfeksiyonlarında tedavi edicidir. Başağrısı halsizlik, terleme , hipoglisemi, hastalıklarına iyi gelir. İnsülin ve pıhtılaşmayı önleyen ilaçların etkilerini arttırır.

Araştırmalara göre,sarımsak zeytlnyağı içinde ezilerek kullanılırsa, daha faydalı olur. Ayrıca sarmısağı soyduktan sonra en az 15 dakika bekletip öyle pişirmek etkisini daha da arttırır.

Çiğ olarak tüketilen sarımsak da basura, iç organ ağrılarına ve akciğer yaralarına ve ağrılarına , safra kesesi, kulunç, siyatik ağrıları, unutkanlık ve kasık ağrılarına iyi etkileri bilinir.

Kulak ağrılarına, soğuk algınlığına, yumurtalık iltihabına,kas tutulmalarına da iyi gelir.

Saç bakımında ise, saç dökülen yere, sorgun söğüdü ve ban ağacı yağı ile karıştırılıp o bölgeye sürüldüğünde saç çıkarır ve saç dökülmesini önler.

Sarımsak iştah açar, yaraları iyileştirir,idrar söktürür,cinsel gücü artırır.

Hanımlar gördüğünüz gibi sarımsak her derde deva, sarımsağı mutfağımızdan eksik etmeyelim güzelleşelim sağlıklı olalım GÜZEL SAĞLIKLI GÜNLER…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz