Hızlı Zayıflatan Besinler

Kilo vermek istiyorsunuz ama zayıflama performansınızdan memnun değilsiniz. Hızlı zayıflatan 6 besin ile zayıflama performansınızı daha hızlı hale getirebilirsiniz. Hızlı zayıflatan besinlere yakından baktığımızda şu besinler öne çıkmaktadır.

hizli-zayiflatan-besinler

1- YOĞURT

Her evde tüketilen yoğurt hızlı kilo vermenizi sağlayacak en önemli besinlerdir. 561 oranında yağ yakmayı hızlandıran yoğurt kilo vermek isteyenler için pratik bir seçenek durumundadır. Kalsiyum ve protein bakımından da zengin olması yoğurdu tok tutucu ve besleyici yönüyle tercih edilmesini sağlamaktadır.

2- YEŞİL ÇAY

Hızlı zayıflatan 6 besin arasında yer alan yeşil çay, başta Çin olmak üzere Dünya genelinde zayıflamak amaçlı olarak tercih edilen besinler arasında yer alır. Vücut direncini artıran yeşil çay, metabolizmayı hızlandırması özelliğiyle kilo vermeye yardımcı olur. Uzun zaman boyunca tüketimine devam edildiğinde de cildi nemlendirici etkiye sahip olan yeşil çay günde 2-3 bardak tüketilerek bağırsakların düzenlenmesine ve sindirime yardımcı olur.

3- YULAF

Çözünebilen posa içeren yulaf, bu yönüyle tahıllar içinde öne çıkmaktadır. Çinko, manganez, selenyum, demir ve B vitamini gibi zengin içeriğe sahip olan yulaf, içerdiği yüksek oranda antioksidan ve çözünebilir posa ile mucize besin tanımına uymaktadır. İçerdiği lifler sayesinde tüketildiğinde uzun süre tokluk hissi veren yulaf, kilo kontrolüne yardımcı rol oynamaktadır.

4- ENGİNAR

Sayısız faydası olan enginar, altın besin tanımına uymaktadır. Olmaza olmaz besinlerden olan enginar gıda olarak tüketildiği gibi kür olarak da kullanılır. Karaciğer yağlanması olan kişilere çözüm noktası olan enginar bu özelliği ile kilo kontrolüne yardımcı olmaktadır.

5- YUMURTA

Kahvaltıda tüketildiğinde daha fazla yağ yakmayı sağlayan yumurta, uzun süre tokluk hissi sağlamasıyla kilo verenler için avantaj sağlamaktadır. B, D, A ve E gibi vitaminleri içeren yumurta besleyici özelliği ile de sağlıklı bir tercih konumundadır.

6- KİVİ

Yüksek oranda C vitamini içeren kivi hızlı zayıflatan 6 besin içine yer almaktadır. 1 adet kivide 46 kalori bulunmasıyla öğle ve akşam yemeklerinde tercih ederek iştahınızı büyük oranda kesebilirsiniz. Bu sayede kilonuzu daha rahat kontrol altına alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here