Detoks aslında hepimizin uygulaması gereken sağlık tekniklerinden bir tanesidir. Detoks biliyorsunuz ki, asıl amacı vücudumuza farklı yollarla giren ve nüfus eden maddelerin, atık maddeler halinde dışarıya çıkamadıklarında, bizim farklı teknikler uygulayarak vücudumuzun bu maddelerden kurtulmasını sağlamaktır. Detoks her gün veya düzenli olarak uygulanması gereken bir sağlık tekniğidir, fakat kimisi vaktim olmuyor ya da başka sebeplerden dolayı hiçbir şekilde kendine bakım yapmayabilmektedir. Detoks bakımın asıl başlangıç noktalarından bir tanesi olmaktadır ve vücudun arındırılması için mutlaka kullanılması gerekmektedir.

Detoks’un Birinci Tarifi

Sabaha güzel bir başlangıç yapabilmek için, evde yapabileceğiniz detoks tarifleri arasında, güzel bir yeşillik içeceği bulunmaktadır. Çok basit ve hızlı bir şekilde yapabilmektesiniz.

Öncelikle roka, ıspanak, dereotu, fesleğen, kereviz, pazı ve maydanozu alıp rondoya yerleştiriyorsunuz ve hepsini karıştırıyorsunuz. Bütün sebzeleri tam karıştırıp özünü ortaya koyduktan sonra ise, üzerine biraz su ve limon ilave edin ve afiyetle içebilmektesiniz. Her şey bu kadar basit, hiç zor bir şey yok ve bunu her gün yapabilmektesiniz.

Bir Başka Detoks Tarifi

Evde yapabileceğiniz detoks tarifleri aslında o kadar kolay ve hızlı ki, alışkanlık haline getirdiğinizde, her zaman yapabilirsiniz ve gün geçtikçe kendinizi daha dinç hissedeceksiniz. Bu detoks uygulamasını alışkanlık haline getirdiğinizde, her gün yapabilirsiniz. Sadece su ve çay yerine sıcak suyun içine yarım limon sıkmanız yeterli olacaktır.

Başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Bunu her sabah için ve vücudunuzun gittikçe arındığını ve özellikle kadınların daha da güzelleştiğini fark edebileceklerdir. Çok basit bir detoks yöntemidir.

Bu Kadar Kolay Bir Detoks Yok

Bazı insanlar detoks uygulamaların çok zor olduğunu ve zahmete girmeleri gerektiğini düşünmektedir, fakat detoks o kadar kolay uygulamalar ki, alışkanlık haline getirdiğinizde gerçekten ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

Evde yapabileceğiniz detoks tarifleri arasında, en basit olanı su detoksudur. Sabah kalktıktan sonra, her iki saatte bir sadece 1 bardak su içeceksiniz ve bunu 8 defa uygulamanız gerekmektedir. 8 bardak içtikten sonra kendinizi çok daha fazla dinç ve zihinde hissedeceksiniz.

Özellikle su zaten sürekli olarak tüketmemiz gereken bir madde olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz