Günümüzde beyaz gelinliğin yanı sıra krem, kırık beyaz ya da uçuk pembe gibi pastel tonlar da kullanılmaktadır. Her genç kızın rüyasını bembeyaz gelinlikler süsler. Yepyeni bir hayata “merhaba” diyeceği o günde çok özel ve güzel bir gelin olmak ve o gün hayalini süsleyen gelinliği giymek ister.

Hayallerini gerçekleştirmek isteyen gelin adayları gelinlik seçerken bazı noktalara dikkat etmelidir.

Bunlardan en önemlisi gelinlik seçerken vücut tiplerini göz önünde bulundurmalıdırlar. Eğer ufak tefek vücut kusurları varsa doğru bir gelinlik seçimi ile bunu rahatlıkla ortadan kaldırabilirler.

Eğer vücut tipiniz armut şeklindeyse yani kalçalarınız geniş, omuzlarınız darsa kalın kumaşlı ve vatkalı modelleri tercih edebilirsiniz. Belinizin kalınlığından şikayet ediyorsanız V kesimli gelinlikleri tercih etmeli geniş kemerli gelinliklerden uzak durmalısınız.

Vücut tipiniz üçgense yani omuzlarınız kalçalarınıza göre daha genişse tercih edeceğiniz model uzun kollu ya da üstü düz kesimli olmalıdır.

Omuzlarınız kalçalarınıza doğru düz iniyorsa ve beliniz belli değilse büzgülü gelinlik seçmeniz çok doğru bir seçim olacaktır.

Kalın yada çok ince kollara sahip gelin adayları kendilerine uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçmelidir. Göbeğinden şikayetçi ise A-formlu gelinlik giymelidir. Ayrıca seçilen gelinliğin kesinlikle düğün konseptine de uygun olması gerekmektedir. Kır düğünlerine daha sade bir gelinlik seçilirken, salon düğünlerine daha gösterişli ve taşlı modeller seçilebilir. Günümüzde beyaz gelinliğin yanı sıra krem, kırık beyaz ya da uçuk pembe gibi pastel tonlar da kullanılmaktadır.

Gelinlik, duvak, ayakkabı, gelin çiçeği ve düğünün yapılacağı mekan kombinasyonu ile o günü unutulmaz ve ölümsüz bir anıya dönüştürebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz