Domuz Kavunu, Eşek Hıyarı, Sarı Kavun, Şeytan Keleği

Okudunuz mu?

Kekik Suyunun Faydaları, ...

Kekiğin Latince adı Thymu...

Midye Böreği Tarifi

Soğanı rendeleyin. Maydan...

Çilekli Alman Pastası Tar...

Hamur için yumurta, yoğur...

Cevizli Salata Tarifi

Artvin yöresi Cevizli Sal...

Domuz kavunu, eşek hıyarı, sarı kavun, şeytan keleği ve acı kavun olarak adlandırılan çok yıllık sarı çiçekli bir bitkidir. Ağustos ayında meyveleri bollaşır. Hemen her yerde karşınıza çıkabilecek bir bitkidir. Yerde yayılarak büyür. Yüksekliği 30-40 santimi geçmez. Kavun gibi büyüdüğü için bu isimlerle anılır.

Oldukça etkili bir zehir içerdiğinden dolayı her ne kadar sinüzit ve sarılık tedavisinde kullanıldığı söylense de bir damlasıyla insanı bir anda komaya sokabilecek bu bitkiye karşı çok dikkatli olunması gerekmektedir.

 

- Advertisement -spot_img

Daha fazla oku

3 YORUMLAR

  1. bu bitki nerde yetısır nasıl kullanılır zehirli oldugu soylenıyo ben sarılık hastasıyım ne yapmam nasıl kullanmam gerekiyo bilen varsa :?????

  2. Öncelikle geçmiş olsun. Bu bitkinin kanıtlanmış çok güçlü bir zehiri vardır. Bir damlasını solumak insanı öldürebilir. Zaten bu yüzden kime sorsanız nasıl kullanılır bilmiyorum diyecektir. Lütfen iyileşeceğim diye yaşamınızı riske atmayınız. Bu yüzden bu bitki faydalı bitkiler başlığından ayrı kullanımı tehlikeli bitkiler başlığı altında da yer alıyor.

    Bu bir doktor tavsiyesi değildir ve mutlaka bir değil belki bir kaç doktor ile rahatsızlığınız hakkında görüşmeniz iyi olacaktır.

    Acil şifalar dileriz.

  3. Bu bitki zehirlidir. Yanına bile yaklaşınca meyvesi patlayıp derinize geldiğinde zehirleyebilir. Samsun ve civarında yetiştirmektedir . Sinüzit ve sarılığa faydalı olduğunu biliyoruz. Kendinizi riske atmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

- Advertisement -spot_img

Son eklenen

Menyak Parfüm Kodları

En kaliteli muadil parfüm...

Aşırı Sıcak Havanın İnsan...

Eskilerin dediği gibi "Ay...

Evanjelizm ve Gezegene Et...

Burada bir inanç sorgulan...

Dünya Nüfusu ve Göçler

Ülkemizdeki yabancı sayıs...

Gözlerin Yorgun Görünmesi...

Göz çevrelerinin yorgun g...