Vücudunuzun belli bir bölgesinde biriken yağlardan kurtulmanız için size bir kaç yöntemden bahsedelim. Örneğin son yıllarda Ultrasonik kavitasyon ile bölgesel zayıflama gelişen yeni tıp teknolojilerinden biridir.

Ultrasonik kavitasyon bölgesel zayıflama cilt altına ya da yag dokusuna herhengi bir işlem uygulanmadan yapılan yeni bir zayıflama yöntemidir. Özel bir alet ile zayıflamasını istediğiniz bölgeye ultrason gibi deri üzerinden uygulanır. Ses dalgaları deri altındaki yağ dokusuna odaklandırılarak gönderilir. Derinin bir santimetre altındaki yağ dokusunın ses dalgaları ile eritilmesi amaçlanır. Deri altında yağ dokusuna isabet eden ses dalgaları, yağ dokusunu titreştirip yağ hücrelerini parçalar ve doğal yollarla vücuttan atılır. Parçalanan yağların kana karışması nedeniyle kavitasyon ile bölgesel zayıflama uygulanırken yağsız bir diyet yapmak gerekir. Aynı zamanda süreç içinde yapılan egzersiz bölgesel zayıflamayı hızlandıracaktır.

Bölgesel zayıflama için kullanılan bir diğer yöntem bölgesel zayıflama kremleridir. bu iş için özel olarak üretilmiş kremleri incelmesi istenen bölgeye uygulamanız gerekir. Eczaneler ve internetten kolayca bulabileceğiniz bu kremleri zayıflamasını istediğiniz bölgeye sonuç alana dek düzenli olarak uygulamanız yeterlidir.

Liposakşın bölgesel zayıflama için bir diğer baş vurulan yöntem olsa da giderek daha az tercih edilmektedir. Kişi uyutulduktan sonra bir alet yardımıyla bölgedeki yağların vakumlanarak emilmesi şeklinde yapılır. Diğer yöntemlerden farklı olarak vücudun ani şekil değiştirmesi nedeniyle iskelet ve kas yapısı yeni şekline adapte olamadan kilo vermiş olursunuz ve bir takım rahatsızlıklar çıkması muhtemeldir.

Vakum masaj, akupunktur diğer bçlgesel zayıflama yöntemleridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz