Zayıflamak istiyorum acilen ne yapmalıyım

Zayıflamak istiyorsunuz ve acele ediyorsunuz ancak sağlıklı bir kilo vermek için sizin olduğunuz kadar bünyenizin de buna tamamen hazır olması gerekmektedir.

Herhangi bir diyeti uygulamadan önce bazı yiyeceklere intoleransınız olmadığından emin olun.

Gıda intoleransı, bünyemizin bazı gıdaları yeterince hazmedemeyip vücutta biriktirmesidir.

Örneğin süt ve süt ürünlerine karşı gıda intoleransınız varsa bunları yeterince hazmedip yakamadığınız veya vücuttan atamadığınız için kilo veremeyecek belki de aksine kilo alacaksınız. Bu ürünlerin içerdiği protein, vitaminleri gibi gerekli malzemeyialternatif besinlerden karşılamanız gerekmektedir.  Özellikle lifli yiyeceklere karşı gıda intoleransı bulunmadığından hemen her diyette bu tür besinler önerilmektedir.

Herhangi bir diyete başlamadan önce varsa hangi tür besini sindiremediğinizi öğrenip sadece bunlardan uzak durarak belki de hiç diyete başlamadan kilo verme şansınız var.

Bunu öğrenmek için bir diyetisyene baş vurmanız yeterli olacaktır, muhtemelen kendi başınıza öğrenmeniz zor olabilir. Bu konu üzerinde Kesinlikle durulmasında fayda var çünkü uygulayacağınız diyet gıda intoleransınız olan bir besin türü ağırllığı taşıyor olabilir. Belki de bu yüzden aynı diyeti uyulayan bazı kimseler zaman zaman aynı sonucu alamıyor olabilir.

Zayıflamak istiyorum acilen ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle bu durumunuzu kontrol etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz