Bağ evi sahibi olmak çoğumuzun hayalidir. Ancak hepimizin maddi i,mkanı buna el vermez. Oysa bir konteyner bağ evi sahibi olmak son derece ekonomik, sağlıklı ve hızlıdır.

Çağımızın popüler mekan sahibi olma yöntemi beton değil konteyner yapılar haline gelmiştir. Ağaç ev en çok tercih edilen yapı olmasına rağmen, ağaç ev maliyetinin konteynerden daha yüksek olması bu tercihe yönelmenin sebebini oluşturur.

Bir konteyner ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Oysa beton ve ağaç ile yapabilecekleriniz oldukça sınırlıdır. Konteyner yapıyı dilediğiniz zaman bir kamyona yükleyip başka yere taşıyabilirsiniz. Karavan gibi özgür ancak çok daha kullanışlıdır.

Konteyner yapı deyince akla ilk gelen bir bağ evi olabilir ancak konteynerin kullanım amacının da sınırı yoktur. Çeşitli ebatlarda konteyner ile çok kaltı ev, otel, gazete bayi, büfe, ofis, atölye, WC, data kabini, kimyasal depo, soğuk depo, tehlikeli atık deposu, bekçi kulübesi, sanat galerisi, dershane, spor salonu ve benzeri akla gelebilecek her türlü yapıyı inşa etmek mümkündür.

Konteyner yapılar, okyanuslardaki dev fırtınalarda her türlü çarpmaya karşı durabilecek kadar sağlam maddeden yapılır. Darbeye dayanıklıdır, esner, kırılmaz ve yırtılması için çok büyük şanssızlık gerekir. Tek düşmanı ise oksitlenmedir ancak buna karşı hem standart hem de talep halinde ekstra koruma ile hiç eskimeyecek bir yapıya dönüştürebilirsiniz.

Projenin durumuna göre ortalama 1 ay içinde imalatı biter ve istediğiniz yere taşır, hemen kullanmaya başlarsınız. Bu yapılardaki atık, elektrik ve su tesisatları ise bildiğiniz tesisatlardan daha iyidir. Çünkü her şeyin yeri önceden bellidir ve bir onarım gerektiğinde, evdeki klozet gibi ulaşması zor noktalara sahip değildir. Evde saatlerce sürecek bir tamirat konteyner yapıda çok kısa sürede halledilebilir.

Yapı tamamen sizin beğeninize kalmıştır. Dilerseniz çatınıza güneş panelleri ekleyerek elektrik ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yanına da bir teras yapabilir, günlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Aracınız için konteyner evinizin yanına ilave bir konteyner garaj da ekleyebilirsiniz. Üstelik hepsini aynı anda yapmak zorunda değilsiniz. Maddi olanağınıza göre hayalinizdeki yapıyı adım adım gerçekleştirebilirsiniz.

Ekonomik, sağlam ve kalıcı yapı çözümü için bir konteyner yapı hayal edin. Onu sizin için gerçekleştirecek firma oadayı Mast Proje‘yi önerebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz