Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın konu alındığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde zorunlu rol değişimi yapıldı. Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli’nin tükenmişlik sendromu nedeniyle aniden Almanya’ya dönmesi hem kadro hem de senaryoda değişikliğe neden oldu. Meryem Uzerli dizinin yoğun temposu bir yana son dönemde hızlı zayıflama ve sevgilisinden ayrılma haberleriyle gündeme gelmişti.

İnsan hayatını güçlü şekilde etkileyebilecek bu 2 olayla birlikte bitmek bilmeyen yerli dizi furyası sonunda güzel oyuncuyu da hastanelik etti. Dinlenmek üzere Berlin’e giden oyuncunun sağlık durumu iyi.

Beklenmeyen bu ayrılıkla birlikte dizinin senaryosunda zorunlu değişiklik yapılarak tarihte yer almayan bir Sultan Kaçırma vakası senaryoda yerini aldı. Yüzyıl sonra Hürrem Sultan’ın hayatını araştıracaklara şimdiden başarılar diliyoruz. Sanırız bu kaçırılma olayı gelecek zaman tarihçileri arasında tartışma yaratacaktır.

Hürrem Sultan ilk nikahlı padişah eşi, Meryem Uzerli sultanlıktan istifa eden ilk kadın oldu
Hürrem Sultan ilk nikahlı padişah eşi, Meryem Uzerli sultanlıktan istifa eden ilk kadın oldu
Hürrem Sultan'ı hasımları yerine senaristler ve yaşadıkları yerinden etti.
Hürrem Sultan’ı hasımları yerine senaristler ve yaşadıkları yerinden etti

Bilindiği gibi konu ilerledikçe Meryem Uzerli makyajla yaşlandırılıyordu. Kaliteli yapımlarda yaşlanma sorunu bazen her yaş için farklı oyuncu kullanarak giderilir. Meryem uzerli yerine şimdi usta oyuncu Vahide Gördüm rol alıyor. Vahide Hanım’ın yaşı oynadığı role çok uygun. Üstelik şu anda 48 yaşındaki oyuncunun güzelliği takdire şayan. Yapımcıların uzun dizilerde yaş ilerledikçe farklı oyuncu ile devam etmemeye ısrarı devam ettikçe Sultan Süliman’ın karşısında Vahide Gördüm’ü izlemek ilginç olacak. Aslında Vahide Gördüm’ün eşi usta oyuncu Altan Gördüm de padişah rolüne oldukça uygun.

Vahide Gördüm, İzmir 1965 doğumlu. İktisat Fakültesi’nde okurken Güzel Sanatlara geçti. Uzun yıllar Devlet Tiyatrolarında oyunculuk yapan usta aktrist 2003 yılında Bir İstanbul Masalı adlı dizideki Suzan Kozan rolüyle dizi oyunculuğuna başladı. Ardından Hırsız Polis, Annem, Adını Feriha koydum, Merhaba Hayat adlı dizilerde rol aldı.

Anlat İstanbul (2004), İlk Aşk (2006), İyi Seneler Londra (2007), Devrim Arabaları (2008), Zefir (2011) ve Ayhan Hanım (2012) adlı sinema filmlerinde rol aldı.

Senaryoyu ihtiyaçlara göre değiştiren senaristler belki de Hürrem Sultan ile hasımları arasında bir barışa da imza atabilirler mi sizce?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz