Seo Yapılandırma servisi

Yönetiminin bizim kontrolümüzde olan sunucularda verimizin yedeklemesini alıp başka bir sunucuda bu backup’ ı, içinde verileriyle birlikte aynen kurabiliriz. Veya bir sorun olduğunda kullanmak için saklayabiliriz.*Paylaşılmış hosting için sadece saklama amaçlı bir seo işlemi söz konusudur. Bu back-up’ ı geri yüklemek veya restore etmek için muhtemelen iznimiz olamayacaktır. Oysa bizim amacımız projemizi sıfırdan kendi imkânlarımızla paylaşılmış bir hosting’e kurmaktır.

Veritabanı yapılandırmasını oluşturduktan sonra sıra geldi sitemizin yayınlanmasına. Bunun için web’e açık bir sunucunuzun olması gerekir. Bu su nucu için iki temel seçeneğiniz vardır. Birincisi tamamıyla size ait olan kendi sunucunuz diğeri de paylaştırılmış ortak web sunucu. *Tabii burada bir domain ismi almanız gerektiği ve bu Domainin DNS’ lerine sizin web sunucunuzun IP’lerinin tanımlı olması gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Bu detaylara girmeyeceğim zaten hosting firmanız sizi bu konuda yönlendirecektir.

Web sunucunuzda sayfaların upload edileceği bir klasör bulunacaktır. Bu klasör online olan dosyalarınızı saklar ve ismi genelde httpdocs olarak belirlenir. Yapmanız gereken buraya ftp programı ile bağlanıp dosyalarımızı upload etmektir.*Web sitemizi temelde üç şekilde yayınlayabiliriz. Birinci yöntemde basit olarak bütün aspx, aspx.es ve diğer dosyalarımızı sunucuya yükleyebiliriz.*İkinci yöntemde ön derleme yaparak kod dosyalannı dillere çevirebiliriz. Son olarak bir Setup uygulaması geliştirebiliriz. Şimdi gelin bunlara yakından bakalım.

Bu yöntem deployment için en basit olan yöntemdir. Ekstra bir efor sarf etmeden doğrudan bütün dosyalan sunucuya ftp ile upload etmeniz yeterli olacaktır. Sunucu bir asp.net sunucusu olduğundan es veya vb uzantılı kod dosyalarını kendisi derleyecek ve çalıştıracaktır.*Bunun için Visual Studio da bir araç bile var. Herhangi bir ftp programı kullanmadan buradan doğrudan siteyi upload edebilirsiniz.

Yapmanız gereken connect’e tıklayıp çıkan pencereden ftp bilgilerinizi girmek. Daha sonra dosyalarınızı sunucunuza yükleyebilirsiniz. Ancak bu yöntemin önemli bir sakıncası vardır. Kodlarınız görünür olacaktır.*Birçok geliştirici kodlarının paylaşılmasını istemez. Bu yöntemde es dosyalarımızdaki kodlar açıkça görünebilirdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here