Mevlana Eğitim ve Kültür Derneği Türk Halk Müziği Korosu yani amatör insanlardan oluşan koro, 5 Şubat günü konuklarına harika bir konser dinletisi sundu. Türkçe’nin yanı sıra azca, Kürtçe, Gürcüce, Ermenice, Azerice, Arapça ve Rumca türkülerin yer aldığı konser Şef Birsen Geçikli yönetiminde gerçekleşti.

Müzikle amatör olarak uğraşan bu insanların içimizden birileri. Onların yaptığı şey, medeni cesaretlerini toplayıp kendilerini toplumsal yaşama katmak. Belediyeler, dernekler bir çok kurumda halka çeşitli konularda olanaklar tanınmaktadır. Genelde bunları ancak denk geldiğimiz ya da bir yakınımız söylediğinde duyarız. Oysa tıpkı, 1999 da kurulan Mevlana Eğitim ve Kültür Derneği’nin yaptığı gibi ben türkü söylemek istiyorum diyen insanlara kapısını açan bir çok güzel kurum var.

Sağlık durumu, kilosu ne olursa olsun müziğin insanlar üzerindeki olumlu etkisi tartışılmaz. Bir yandan şarkı söylediğinizde vücudunuzun nefes alma disiplini gelişir ve sağlığına olumlu etkisi olur diğer yandan sosyal hayatınız, ruhsal dünyanız iyileşir. Kısacası, şarkı söylemenin yaşamınız üzerindeki olumlu etkilerini başka hiç bir şeyde bulamayabilirsiniz. Güzel veya çirkin ses, yetenekli yeteneksiz ayırımı yapmamalısınız. Örneğin izleyeceğiniz videodaki insanlar bu tedirginliği yaşamadılar. Sonuç beklediğiniz gibi olmayabilir ancak bir şey kaybetmezsiniz. Eğer sizden farkı olmayan bu insanlar bir gün cesaret edip bu işle ilgilenmeselerdi böyle güzel bir çalışmanın parçası olamayacaklardı.

1DSCF5139

Mevlana Eğitim ve Kültür Derneği konserleri ücretsiz, sponsor desteğiyle tekrar edilecek. Dilerseniz sponsor olabilir dilerseniz bu ücretsiz etkinlikleri izleyip keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Gelecek etkinlikler;

  • 23.03.2015 saat 20:00 Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi (İstanbul)
  • 20.05.2015 saat 20:00 Kozzy Alışveriş Merkezi (İstanbul)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz