1990 yıllarından beri Türkiye’de çağdaş ve güncel sanat toplumsal dönüşümleri sorgulayan bir duruma geldi.

2007 yılında Maslak Spring Giz Plaza’da profesyonel bir anlayışla yönetilmeye başlayan Deyim Galeri’yi sanata ve sanatçıya destek veren bu kurumlar arasında sayabiliriz. Galeri genç yeteneklere olduğu kadar usta sanatçılarımıza da hak ettikleri maddi ve manevi desteği kendine hedef olarak belirlemiştir.

Güncel ve çağdaş sanatın ulaşılırlığının önem kazanması ile birlikte Deyim Galeri 2012 Kasım ayı itibariyle Nişantaşı’ndaki yeni şubesinde hizmet verecektir. Sanatın uluslararası boyutunu bu sefer gözardı etmek istemeyen galeri genç Türk sanatçıların yanısıra yabancı sanatçılar ile de çalışacaktır. Deyim Galeri’nin uluslararası boyutta çalışmasında ki en büyük amaç Türk sanatçılarına dış ülkelerde de görünürlük kazanmasını sağlamak, yine genç yeteneklere kendi ülkeleri için nesnel bir bakış açısı kazandırmaktır. Kısacası Deyim Galeri’nin çağdaş ve güncel sanatın tanımını kavrayan bütün sanatçılara kapısı açıktır.

Dünyanın pek çok büyük şehrinde şubesi olan Eden Gallery ile başlangıç yapan Deyim Galeri Nişantaşı’ndaki yeni şubesinde siz sanatseverlerle buluşmayı hedeflemektedir.

Deyim Sanat Galerisi Nişantaşı

Sakayık Sk. Kamar Apt. No:47/1 Nişantaşı / İstanbul / Türkiye (Katotoparkı Sırası)

+90 212 798 27 62

+90 212 798 27 63

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz