Deyim Sanat Galerisi ekonomik çıkarları ön planda tutmayan, daha çok genç sanatçılar olmak üzere eserlerini sergileme şansı bulamamış yeteneklere kapısını açan bir sanat galerisidir. Sanatçının kendini geliştirebilmesi için toplumla etkileşim içinde olmaya ihtiyacı vardır. Bununla beraber toplumun da yaşam seviyesini yükseltebilmesi için sanat eserlerine ihtiyacı vardır.

Deyim Sanat Galerisi

Bu sadece elit bir kesimin hobisi değil tüm toplum bireylerinin içinde bulunması gereken bir karşılıklı etkileşimdir.

Sanatçı ve toplumun diğer bireyleri, bir kuyudan yukarı tırmanan sırt sırta vermiş 2 kişi gibidir. Popüler anlamda sinema veya müzik eseri ön plandadır. Heykel ve resim gibi eserleri ise çoğu zaman ne olduklarını bilmediğimiz için fark etmeyiz bile.

İşte bu güzellikleri görmek ve kendi farkındalığınızı oluşturmak için sanat galerilerini ziyaret etmelisiniz.

Deyim Sanat Galerisi gibi yerlerin en büyük sıkıntısı da insanlardaki “ücret” kaygısı! Oysa galeriyi gezmek, eserleri görmek ücretsiz. Bir sanat eseri halkla buluşmadıkça kendi değerini bulamaz. Düşünün, Mona Lisa gün ışığına çıkmasaydı kimsenin haberi olmasaydı Leonardo’nun en güzel eserlerinden biridir diyebilir miydik? Öyle ise sanat eserlerinin görülmeye, tanınmaya sanatçıların da halkın ilgisine mutlak ihtiyacı vardır.

Bugün, şimdi metroya binip Maslak’a gidip, Deyim Sanat Galerisindeki eserleri görün. Ziyaretinizden ücret alınmayacak, vaktinizi sanat ile geçirecek, sanatçıya ilgi göstermiş olacak ve sanata destek vermiş olacaksınız. Orada varlığınız yeterlidir.

Deyim Sanat Galerisi

Büyükdere Cad. Meydan Sok. Spring Giz Plaza 34398
Maslak / İSTANBUL

Tel: (0212) 286 21 83 – 84
Fax: (0212) 276 16 41
E-Mail: info@deyim.com.tr
www.deyimsanatgalerisi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz