Turşu Suyu

Ortalama 1 litre suya yaklaşık 80 ila 100 gram tuz eklendiği düşünüldüğünde turşu suyunun faydası olduğundan söz edilmesi zordur.

Tuzun içinde sodyum olduğundan yola çıkarak sodyum ihtiyacını karşılamak için iyi bir yol olduğu düşünülebilir. Ancak bu kadar az suyun bu kadar çok tuz içermesi böbrekler için bir felakettir. Bunun gözle görülür etkisini şişen gözlere bakarak anlayabilirsiniz. Gözlerin şişmesinin nedeni böbreklerin ne kadar çok yorulduğunun göstergesidir.

Elbette tansiyon veya böbrek sorunu yaşamıyorsanız sizi ara sıra turşu suyundan mahrum etmeye gerek yokrut ama kesinlikle bardak bardak içmeye kalkmayın yoksa bu sorunlardan birine sahip olursunuz. Turşu suyundaki sodyum ve asitler sizi bir ölçüde soğuk algınlığına dirençli hissetirecektir ama bunun daha sağlıklı yolları bulunduğunu unutmayın.

Küçük bir bardak turşu suyu veya yemeklerde bir iki turşu yemek damak tadınızı yerine getirmeye yeter, fazlası sizi hastanelik edebilir. Hamilelik sırasında canımızın turşu çekmesi aslında bir mineral eksikliğinin giderilme ihtiyacındandır. Vücudunuz sizi uyarır “turşu ye, tuza ihtiyacım var!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here