Kalça ve poponun şişmanlaması bir boşaltım sorunu belirtisidir. Hareketsizlik kalça ve popoda yağ birikmesine yol açar. Burada bulunan kaslar sürekli enerjiye ihtiyaç duydukları halde hareketsiz kalarak depolanan yağların yakılmamasına neden olur. Yüzme, yürürüş yapma, dans etme, bisiklet kullanma kalça ve popodaki yağları eritme açısından en yararlı egzersizlerdir. Ancak diyet veya bu tür egzersizler yağları eritirken selüliti yok etme açısından yeterli değildirler.

Selüliti yok etmek için size tavsiye edeceğimiz bir masaj var. İki avuç deniz tuzunu atacağınız sıcak banyoya oturun. Kalça ve kaba etlerinizin çevresine şekilde belirtilen akupunktur noktaları üzerine bastırma, dönerli ve titreşimli hareketler uygulayın.
Sonra yumuşak ve derinlemesine hareketlerle kalçaları kaba etleri ve uylukların üstünü mıncıklayın. Son olarak da elinizin ulaşabileceği yere kadar deriye rulo-çimdik uygulayın.

Ne zaman uygulayacağınız size kalmış. Bu hareketleri alışkanlık haline getirdiğinizde kaba etlerin biçimlendiğini, selülitin yok olduğunu, bölgedeki kan ve lenf dolaşımının rahatladığını gözlemleyeceksiniz.

2 YORUMLAR

  1. teşekkürler! denedim bakalım 1 haftada neler olacak. en azından insan epey rahatlıyorr

  2. evet arkadaşlar çok rahatlatıcı ve işe yarıyor. hem sıkılaştırıcı hem rahatlatıcı tavsiye ederim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz