Masaj Kremi

Okudunuz mu?

Patlıcanlı Vezir Kebabı

Patlıcanlı Vezir Kebabı t...

Ay Çöreği Tarifi

Ay çöreği yapmak oldukça ...

Ceviz Helvası Tarifi

Geleneksel Türk lezzeti h...

Ermenek Batırığı Tarifi

Karaman yöresi Ermenek Ba...

Masaj kimsenin hayır diyemeyeceği ve asla doydum yeter demeyi aklına getiremeyeceği bir olgudur. Öyle ki arkadaşınız omuzlarını sıkarken bir yanda övgüler yağdırıp bir yandan aman inşallah yorulmaz diye dua edersiniz. Çünkü istisnasız herkesin omuzu, sırtı, bacağı bir yeri ağrır. Bu da günlük yaşamın doğal sonucudur. Ara sıra kese atmak gibi masaj da aslında rutin yapılması gereken sağlıklı bir şeydir.

Masajın en önemli özelliği dolaşımı hareketlendirmesidir. Masaj yapılırken vücudun gergin olmaması tamamen serbest bırakılması gerekir. Yoksa ha size ha bir taşa masaj yapılmış faydası olmaz. Masajdan önce ılık bir duş almak gerekir. Uzanacağınız yerin de ne fazla sert ne de fazla yumuşak olmamasına dikkat edin.

Ayrıca kuru kuruya masaj yapılmaktansa özel bir masaj kremi kullanmanız hem kan dolaşımını daha çabuk ve daha fazla rahatlatır hem de bu özel hazırlanmış kremlerin içeriğindeki bir takım maddelerin deriye nüfuz etmesiyle daha sağlıklı sonuç alırsınız. Bu kremlerin içeriğinde çeşitli bitkilerden elde edilen ferhlatıcı nane yağı, besleyici susam yağı, yine besleyici ve tedavi edici kekik yağı ve keklik üzümü yağı gibi maddeler ile birlikte bunların deri tarafından emilimini kolaylaştırıcı diğer maddeler bulunur. Kısacası içeriğindeki bu maddeler deri altına inerek bir yandan hem deriyi, hem vücudun genelini hem de kan dolaşımını olumlu etkiler. Orjin al krem ler yanında evde hazırlayabileceğiniz basit bir takım yağlar ile de bunu yapabilirsiniz. Ancak karışımın kıvamını ve dozunu iyi ayarlamanız gerektiğinden masaj kremini satın almanız önerilir. Fazla veya az ekleyeceğiniz bir madde boşuna zaman ve emek harcamanıza neden olabilir.

Evde kendinizin yapabileceği masaj hareketleri de şöyle olmalı. Öncelikle yumuşak ve tekrar eden hareketlerle vücudunuzun o bölümünü kan akışı doğrultusunda ovalamalısınız. 1-2 dakika sonra bu hareketi aynı bölgeye her yöne yapmanız tavsiye edilir. Böylece sıkışan kaslar önce normal yönünde sonra her yönde hareket ettirilerek esnekliği yeniden kazandırılmış olur, kulunç adını verdiğimiz tatsız durum erir gider.

Çalışan çalışmayan, hareketli veya durağan, kilolu veya zayıf her yaştan insanın günde bir kez mutlaka kısa süre de olsa bacak, omuz, boyun bölgelerine ufak egzersiz ve masaj uygulaması gerekir. Evde oturuyor ve gün boyu Foreks le çalışıyor olabilirsiniz, stresinizi düşünemiyoruz! Yine fırsat buldukça kendinizi profesyonel ellere emanet etmeniz sizi yeniden doğmuşa çevirecektir. Otellerin SPA merkezlerinde zaman zaman fırsat kampanyaları düzenleniyor. Herkes için kaçırılmaz bir deneyim olduğu kesin!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
- Advertisement -spot_img

Daha fazla oku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

- Advertisement -spot_img

Son eklenen

Aşırı Sıcak Havanın İnsan...

Eskilerin dediği gibi "Ay...

Evanjelizm ve Gezegene Et...

Burada bir inanç sorgulan...

Dünya Nüfusu ve Göçler

Ülkemizdeki yabancı sayıs...

Gözlerin Yorgun Görünmesi...

Göz çevrelerinin yorgun g...

Papatya çayının faydaları...

Doğanın bizlere sunmuş ol...