Kivi Maskesi İle Yenilenmiş Bir Cilt

Cildiniz için uygulayacağınız doğal yöntemler, birçok kozmetik ürününden daha etkilidir. Üstelik bu yöntemlerde kullanılan malzemelerin saf ve doğal olması, onları birer hazineye dönüştürüyor diyebiliriz. Nasıl ki vücudumuz için işlenmiş gıdaların çoğu zararlı ise, cildiniz için de işlenmiş ve kimyasal barındıran ürünlerin çoğu zararlıdır.

Kendi yetiştirdiğiniz ya da satın aldığınız meyveler ile doğal peeling ve maskeler hazırlamanız mümkün. Bunlardan biri de kivi maskesi. Size iyi hissettirecek ve cildinizi canlandırıp siyah noktalardan arındıracak olan kivi maskesi ile cildinizi yenileyin. Peki kivi maskesi nasıl yapılır? Sizler için kivi maskesi nasıl yapılır anlatacağız.

Cilt yenileme

Kivi Maskesi Yapımı

Ölü derileri atan, hafif lekeleri yok eden, cildi içten dışa canlandıran ve de siyah noktaların giderilmesine yardımcı olan kivi maskesi ile cildinizi yenileyin. Kivi maskelerinin yapımı için birçok tarif bulunuyor. Biz ilk olarak sizlerle kivi halkalarının etkisini paylaşacağız.

Çok fazla olgunlaşmamış bir kivinin kabuklarını ince bir şekilde soyun. Daha sonra kiviyi ince ince dilimleyin. Sırt üstü rahat bir şekilde uzanın ve kivi halkalarını yüzünüze yerleştirin. Bu halkaları 5 ile 15 dakika arasında bir süre ile yüzünüzde saklayın. İşlemi yapmadan önce yüzünüz makyajdan arınmış ve temiz olmalı. Bu püf noktaları unutmayın. İşlemden sonra da yüzünüzü bolca soğuk su ile yıkayıp nemlendirici bir krem uygulayın.

İkinci yöntem ise kivi suyu ile kompres. Bir adet kiviyi presle ya da blender ile sıvı hale getirin. Temiz bir tülbent ya da gazlı bez yardımı ile bu sıvıyı 10 dakika boyunca yüzünüze uygulayın. Uygulama bitince tekrar yüzünüzü bol su ile yıkayın.

Üçüncü yöntem ise kivi suyu ve kil karışımı. Yağlı ve sivilceli ciltler için oldukça etkili olan bu maskeyi hazırlamak için, sıvı haline getirdiğiniz bir adet kivi içerisine bir miktar kil karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar tahta bir kaşıkla karışımı harmanlayın.

Daha sonra yüzünüze maske şeklinde sürün ve yaklaşık 10 dakika bekleyin. Bu sürenin ardından yüzünüzü bol su ile yıkayın. Bu muhteşem kivi maskesi ile cildinizi yenileyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz