Göz Çevresi İçin Bakım Önerileri

Vücudumuzun en önemli bölgelerinden biri olan göz çevresi dış görünümümüzün en dikkat çekici noktalarındandır. Göz çevresine doğru şekilde uygulanacak bakım sayesinden daha genç bir görünüm kazanacak ve daha özgüvenli bir kimliğe bürüneceksiniz. Göz çevresi için 4 öneri ile sağlıklı ve güzel bir göz çevresine kavuşacaksınız.

1- YUMURTA AKI MASKESİ

Yumurta akı maskesi göz çevresi için 4 öneri seçenekleri arasında her evde bulunabilecek malzemelerle yapılacak bir tercihtir. Bu maskeyle yumurta akının cildi besleyici ve sıkılaştırıcı özelliğinden faydalanabileceksiniz. Bu maske için 1 çay kaşığı alo vera, 1 yumurta akı, badem yağı ve dış kısmı soyulmuş havuca ihtiyaç vardır. Bu malzemelerin tümü bir kâse içinde harmanlanarak krem kıvamına getirilir ve yüze maske yapılır ve 20-30 dakika beklenir. Sonra soğuk suyla yıkanarak işlem sonlanır. Haftada 1-2 defa uygulanarak bu işlemden daha etkili sonuç alınır.

Göz çevresi bakımı

2- HAVUÇ MASKESİ

Birçok kozmetik ürünün içeriğinde yer alan A vitamini yönünden zengin bir seçeneğe sahipsiniz. Doğal yollardan sahip olduğunuz havuç maskesi için 2 taze havucu rendeleyip badem yağıyla harmanlayarak dolapta iki saat bekletmelisiniz. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayarak işleme devam edeceksiniz. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüz yıkayarak işlemi sonlandırın. Bu işlemi haftada 3-4 defa tekrarlamalısınız.

3- SALATALIK MASKESİ

Favori maskelerden olan salatalık maskesi, güneşten yıpranan ciltler ve kirden stresten oluşan hasarlar için de çözüm noktasıdır. B1, C, H ve A vitaminleri içeren salatalık maskesi ile cildinize canlılık ve sağlık kazandıracaksınız. Soyulmuş salatalığı rendeledikten sonra suyunu süzün. Süzülen suyu dolapta 1 saat bekletin. Elde ettiğiniz sıvıyı göz çevresine sürüp 20 dakika bekleyin ve sonra yüzünüzü yıkayın.

4- LAHANA MASKESİ

Cildinize C vitaminini ile canlılık kazandırabilirsiniz. Göz çevreniz için hazırlayacağınız lahana maskesi için yıkanmış 2-3 lahana yaprağını kaynatın. Sonra yaprakları sıkarak suyunu süzün ve yaprakları ince ince dilimleyin. Bu malzemelere bal ekleyerek karışım oluşturun. Göz çevresine sürdüğünüz karışımı 29 dakika bekletip suyla yıkayın. Göz çevresi için 4 öneri seçenekleri ile daha sağlıklı göz çevresine sahipsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here