Saç Rengi Seçimi, Ten Rengine Uygun Kıyafet

Kıyafetlerimizin rengini, bedenini, tarzını doğru seçebilmek için kendimizden yola çıkmalıyız. Saç, ten ve göz rengimiz ne kadar kontrast yani zıtlık oluşturuyor ona bakmalıyız öncelikle.

Mesela Özgü Namal’ın saç ve ten rengi yüksek kontrasta sahiptir. Koyu renk saç ve açık renk teni vardır. Hülya Avşar, Sibel Can ise düşük kontrasta sahiptirler.

Yüksek kontrasta sahip olanlar yüksek kontrasta sahip renkler giyebilirler. Ama düşük kontrastlar yüksek kontrast kıyafet giydim mi kıyafetleri hiç yakışmaz. Yine örneğin Özgü Namal siyah ve beyaz renklerde giyindimi kıyafeti kendisine yakıştırabilir ama Sibel Can’da aynı renkler hiç iyi durmaz. Resimde her ikisinin doğru renk seçimini gösteren kıyafetleri var.

Aynı şekilde düşük kontrast hanımlar düşük kontrast renkler seçtiklerinde daha şık olurlar. Her kadının dolabında mutlaka kırmızı ve yeşili vardır. Ama renk tonlarını da doğru seçmek gerekir. Renk ve ton seçiminin en kolay yolu şudur. Kıyafet alacağınız zaman kıyafeti üzerinize giyin. Aynanın karşısına geçin. Kısa bir an gözünüzü kapayın ve tekrar açıp aynaya bakın. Gözünüze ilk kendiniz çarpıyorsa doğru rengi buldunuz demektir. Ama eğer önce rengi, kıyafeti görüyorsanız bu sefer olmadı, başka renk denemeniz gerekli demektir. Zaten işin en zevkli ve erkeklerin tahammül edemediği nokta da biz hanımların kıyafetleri giyip giyip çıkarmalarıdır. Siz onlara hiç aldırmayın denemeye devam edin.

Kıyafet seçimindeki püf noktaları şunlardır.

  • Üst beden alt beden orantılıysa sadece rengi doğru seçmeniz yeterli olacaktır.
  • Üst beden kısa bacak boyu uzunsa üste koyu renk giymeli, V yaka giymeli, boyuna çizgili giymeli
  • Alt beden bacak boyu kısaysa, yüksek beden pantolon, boyuna çizgili pantolon, topuklu ayakabı giymeli, pantolon rengi kemerle aynı renk olmalı, koyu renk pantolon giymeli.
  • Kısa boylular uzun saplı çanta, uzun boncuklu kolyeler kullanmamalıdırlar.
  • Kıyafetin yakası seçilirken dikkat edilmesi gereken şey yüzünüzn ölçüsü. Yaka genişliği yüz küçüldükçe küçülmeli, büyüdükçe büyümelidir.
  • Uzun boylu hanımlar uzun ceket giyebilirler. Kısa boylu hanımlar bel oyuntusunu gösteren bele oturan ceketler tercih ederlerse bu kendilerine daha çok yakışır.

Kısaca genel olarak bu konulara dikkat ettikten sonra gayet şık olacaksınız. Güzelliğiniz ve siz ön plana çıkarken tercih ettiğiniz giyim tarzı da buna destek olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here