Akciğerleri Nasıl Temizlersiniz?

Akciğerler kendi kendini temizleme yeteneğine sahiptir.

Akciğerlerin en yaşamsal organlardan biri olduğunu herkes bilir. Fakat pek kimse akciğerlerin kendine ait bir temizleme sistemi olduğunu bilmez. Tıpkı böbrek ve karaciğer gibi akciğerin de kendini yenileme yeteneği vardır. Ancak bazen aşağıda sayıldığı şekliyle desteklenmesi gerekebilir.

Günümüz yaşantısında akciğer fonksiyonlarını zayıflatan ve olumsuz etkileyen çok sayıda etken bulunur.

Alerjiler, çevre kirliliği gibi nedenler kronik bronşit, astım ve akciğer kanseri gibi hastalıklara yol açabilir.

Aşağıda, akciğerlerinizi temizlemenize yardım edebilecek bazı öneriler bulunmaktadır. Hepsini aynı anda yapmanız gerekmiyor. Ayrıca akciğerlerinizde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir doktora görünmeniz gerektiğini unutmayınız. Akciğerler riske atılmayacak kadar önemli organlardır.

  • Beslenmenizde süt ve süt ürünleri kullanımını azaltmaya çalışın. Süt, vücuda çok sayıda zararlı toksinler içeren bir maddedir. Normalde süt sağlık için mutlak gerekli bir besin iken modern tarım ve hayvancılıkta kimyasal madde kullanımı nedeniyle bu özellikleri azalmıştır. Elbette eski usül beslenmiş bir hayvanın sütünü alıp tencerede kaynatıp içerseniz bu durum ortadan kalkar. Organik olmayan herşeyden uzak durmaya gayret edin.
  • Yatmadan önce bir bitki çayı için. Bu şekilde siz uyurken vücudunuz detoks yapacaktır. Bitki çayları bildiğimiz çay gibi tein içermediğinden uykumuz kaçmayacaktır.
  • Ananas ve greyfurtun solunum yollarını güçlendirdiğini unutmayın. Ananas ve greyfurt suyu içerek solunum yollarınızın gücüne destek olabilirsiniz.
  • Kahvaltı ve öğle yemeği arasında havuç suyu kandaki pH seviyesini yükseltir ve bu da akciğer detoksifikasyon sürecini desteklemektedir.
  • Öğle yemenizde potasyum açısından zengin bir meyve suyu içmeye özen gösterin. Greyfurt ve portakal suyu potasyum açısından zengindir. Potasyum akciğerlerin kendini temizlemesi için gereklidir.
  • Bakteriyel enfeksiyonlara karşı, yatmadan önce bir bardak kızılcık suyu içebilirsiniz. Kızılcık suyu bağışıklık sisteminizi destekleyecektir.
  • Bir buhar banyosu size akciğer temizlenmesinde en iyi gelecek şey olabilir. Bir leğene sıcak kaynar koyun. İçine 6 – 10 damla okaliptüs yağı damlatın. Başınızı ve leğeni kapatacak şekilde bir havluyla kendinizi örtün. Suyun sıcağı bitene dek veya dayanabildiğiniz kadar öyle oturun. Okaliptüs içeren buhar tüm solunum yollarınızı ve ciğerlerinizi ferahlatacaktır.

Temiz ve güçlü akciğerler diğer tüm organlarınızın sağlıklı çalışmasında büyük önem taşır. Bedeniniz yeterli ve temiz oksijene kavuştuğunda daha zinde hissedeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here