Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli, Kilo Gizleme

Zayıflamak için zamana ihtiyacınız var, bir türlü kilo veremiyorsunuz veya kısaca göstermek istemediğiniz biraz kilonuz var. Öyleyse hiç kendinizi üzmeyin sizi olduğunuzdan daha zayıf göstermenin bir kaç yolu var. Hangi giysi zayıf gösterir, hangi renk zayıf gösterir ve saire .. buyurun..

  • Giyinirken tek renk kullanın. Gece mavisi, kahverengi veya siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler sizi daha zayıf gösterecektir.. Tek renge bürünmek istemiyorsanız aynı rengin farklı tonlarını da birlikte giyebilirsiniz. Bej, deniz mavisi, mercan veya teninize en iyi giden renkleri deneyin. Aynı rengi hem parçalı olarak hem de tek parça elbise olarak deneyin. Her ikisi farklı etki yaratabilir.
  • Kumaşları doğru seçmeye özen gösterin, her kumaş farklı görünüme neden olabilir. Katı, sert ve ağır hatta yapışan kumaşlardan uzak durmalısınız. En iyi seçim hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlardır. Vücuttan kayan kumaşlar kiloyu başarıyla gizler..
  • Giysileri vücudunuza göre ayarlayın. Geniş omuzlarınız varsa, vatka ya da herhangi bir omuz aparatı kullanmayın. Kayık ve yuvarlak yakalı giysileri tercih etmeniz de hata olur. Üstünüzü daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler, V yakalı üst ve etek veya bol pantolonları tercih etmelisiniz. Eğer üst küçük alt büyükse, yani armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren kıyafetleri arayın. Üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz etek ya da normal kesim pantolonları seçin.
  • Kalça ve basenleri gizlemek için yapmanız gerek ise şöyle. Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için, rahat pileli, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun, düz çizgiler yan cepli ya da cepsiz modeller seçin. Basenleri küçük göstermek için beli düz yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonlar arayın. Daha uzun ve zayıf görünüm için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmalı. Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine hjafifi dantel ya da örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının çok fazla uzun olmamasına dikkat edin.
  • Kesim ve dikişileri incelemeyi unutmayın. Giysilerinizde, özellikle ceketlerde kare şekilli olanları ya da sıkı saran modelleri tercih etmeyin. Bunun yerine hatları hafif belli eden modelleri tercih edin. Elbiselerin dikişleri daha ön plana çıkartılmış olabilir.
  • Ayakkabı seçerken dikkat edin. Sadece elbiselerle zayıf görüneceğinizi sanmayın. Giysilerinizi belirledikten sonra ayakkabılarınızı deneyin. Özellikle ayaklarınız genişse ince şeritli ve düz sandaletler, ufak topuklu ayakkabılar giymeyin. Bunun yerine, kısa topuklu ya da üzerinde durabiliyorsanız yüksek topuklu ayakkabılar giyin. 5 cm’lik topuk ne giyerseniz giyin sizi daha ince gösterecektir. Ayak bileğinize dolanan ayakkabılardan, kare topuklardan uzak durun. Tüm bunlar sizi daha bodur ve bacaklarınızın daha kısa görünmesine neden olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here