Tatil Nasıl Yapılır?

Tüm yıl çalışıp fırsatımız olursa yılda bir kere tatil yapıyoruz. Eğer tatil yapmazsak, ortam değişikliğinin ruhsal sağlığa getirdiği yenilemeden, güneşin kemiklerimize vereceği faydalardan ve değişik insanlar tanıyıp değişik yerler görmekten mahrum kalırız. İnanın tatil yapmamak sağlık açısından bedeli ağır bir yanlıştır.

Almadığınız güneş ışığı, örneğin size genç yaşta kemik erimesi olarak geri dönebilir. Yeterince güneşlenen insanların kış soğuğundan fazla etkilenmediği ve üşütmediği de bir gerçektir.

Peki tatil yapmayı biliyor muyuz? Genel olarak cevap hayır, tatil yapmayı bilmiyoruz. Biz pikniğe bile giderken neredeyse tüm evi arabanın bagajına yükleyen bir milletiz. Dinlendirici bir tatil yapmak için yanınıza sadece gerekli eşyaları almalısınız. Bu sayede yükünüz hafifler, arabayla gidiyorsanız daha az yakıt harcarsınız. Yerleşirken ve toparlanırken zaman kaybetmezsiniz. Hatta tatil yaptığınız yerde kaybettiğiniz eşya sayısı azalır. Az yükle dolaştığınız için de tatilinizi geçirdiğiniz yere bağlı kalmaz, dilediğinizde yer değiştirebilirsiniz.

Tatili anlamlı kılmak için aklınızda tutmanız gereken kriterler şunlar olmalıdır. Yalnızca gereken eşyaları yanınıza alın. Yaz aylarında güneş ve denizden faydalanabilecek bir tatil planlayın. Her seferinde farklı bir yere gitmeye çalışın. Kış aylarında farklı kültürel turlara bahar aylarında ise doğa yürüyüşlerine katılın. Tatil yapmak için koca bir yılın geçmesini beklemeyin, haftasonu gezilerine de yer verin. Şehir dışı yanında şehir içi de tatil yapabileceğinizi, yaşadığınız şehri daha iyi tanımak için kendi turlarınızı düzenleyebileceğinizi unutmayın.

İyi tatiller

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here