İnsanoğlu yaşamı boyunca çeşitli hastalıklar geçirir bazılarını atlatır bazılarını atlatamaz ancak öyle hastalıklar vardır ki insanın yakasını birtürlü bırakmaz bunlardan biriside sinüzit hastalığıdır. Sinüzit tüm dünyada sıkça görülen ve kış aylarında had safhaya ulaşan bir hastalıktır sinüzit hastaları genellikle doktorların karşısına baş dönmesi, halsizlik, boğaz akıntısı dikkat kaybı, öksürük ve burun tıkanıklığı gibi sebeplerden çıkıyor.

Sinüzit ismindende anlaşılacağı gibi burnumuzda bulunan sinüs lerden meydana gelen bir rahatsızlıktır sinüsün ne olduğunu merak eden okurlarımız için dilerseniz sinüs ü bir anlatalım.

Sinüs burnun içerisinde bulunan ve kafatasına doğru ilerleyen boşluklardır ve bu boşluklar buruna giren havayı temizleme sıcak tutma ve nemli tutma gibi işlere yarar ve bu yapının içerisinde iltihap oluşmasına sinüzit denir.

Sinüzitten korunmak için kış aylarındaki giyimimize dikkat etmemiz lazım ayrıca duş aldıktan sonra aniden soğuk ortama geçmemeiz lazım. Bu hastalığın teşhisi günümüzde basit endoskopik teşhislerle yapılır bu hastalığın ameliyatları hastayı korkutsa da aslında basit bir ameliyat sistemine sahip yani korkacak fazla bir şey yok.

Eğer bu hastalığa katlanabilirim diyorsanız sözümüz yok ama herkes bu konuda hem fikirdir ki bazen alnınızı yarmak ve içerisindeki o acı veren şeyi almak istersiniz ağrıları çene altından enseye enseden alına ve oradan da kafaya yayılır ve feci bir acı verir siz siz olun bu hastalığın tedavisi için doktorunuza başvurun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz