Seren Serengil nasıl zayıfladı, 3 ayda 20 kilo

Üzücü bir şekilde kaybettiği bebeğine hamile iken 25 kilo aldığını belirten Seren Serengil Osman Müftüoğlu gözetiminde aldığı kilolardan nasıl kurtulduğunu anlattı. 80 kilo iken 3 ayda tam 20 kilo vererek ideal formuna tekrar kavuşan Sanatçı fazla kilolarını vermeden önce depresyon halinden kurtulduğunu söylüyor.

Yaşadığı talihsiz olay nedeniyle bulunduğu depresyon esnasında psikoloğu Seren Serengil’e diyete başlamamasını söylemiş. Bebeğini rahmetli babası Öztürk Serengil’in mezarı yanına defnettikten sonra yaşama dönen Serengil 20 kilonun 8 ini ilk 45 günde kalan 12 sini ise son 45 günde verdiğini söylüyor.

Asitli içecekler, şeker, kola tüketiminden vaz geçmiş. Her gün düzenli olarak 45 dakika yürümeye başlamış ve sadece bu şekilde 1,5 ay içinde 8 kilo vermiş.

Daha sonra Bodrum’da Osman Müftüoğlu’nun oteline yerleşen ve insanlardan uzak sakin bir ortamda konaklanması sağlanan Seren Hanım psikolojik olarak daha da iyi hissettiğini söylüyor. Seren Serengil’in uyguladığı 3 ayda 20 kilo vermesini sağlayan mucize diyet ;

“..Sabah, öncelikle dişlerimi ve dilimi fırçaladım. Ağızdaki toksinleri temizlemek çok önemli. Bu diyetle çok alakalı bir durum. Bu temizliğin ardından bir büyük bardak su içtim. Suyu sevmediğim için içine limon attım.”

08:30 Kahvaltı
“..Peynir kesinlikle yemedim, çünkü bu yasaktı. Genel kahvaltım şu oldu: Yulaf, yabanmersini, yoğurt ve tarçın… Bunları karıştırıyorum, içine franbuaz koyuyorum. Hem doyurucu, hem de lezzetli oluyor. Şöyle bir büyük tabak içinde… Kahvaltı sonrası 45 dakika yürüdüm, bisiklete bindim.”

11:00 Ara öğün
“..Bitki kökleri suyu içtim. Osman Müftüoğlu’nun bilgisiyle hazırlandı. Kerevizden tut da maydanoza ve melisa çayına kadar, müthiş bir karışım. Bunları içerken bir tane de şeftali yedim..”

12:30 Öğlen menüsü
“..Izgara tavuk ve bol salata değişmez mönüm oldu.”

16:00 Ara öğün
“..Yine bitki kökleri suyu içtim büyük bir bardakta. Bir de meyve yedim. Ardından aquagym yaptım. Yani suyun içinde jimnastik hareketleriyle vücudumu forma soktum. Bu da 45 dakikalık bir hareket süresi oldu.”

19:30 Akşam yemeği
“..Izgarada yağsız balık ve bol salata yedim. Yiyeceğin balık avucunun içi kadar olacak, ölçü bu.”

22:00 Ara öğün
“..Yine bitki kökleri suyu içtim. Bitkilerin hepsini çiğ yedim. Tuz ve şeker hiç kullanmadım.”

Seren Serengil Hanım’ın da belirttiği gibi psikolojik sorun varken diyet yapılmamalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here