Şerbetçiotunun Faydaları, Zararları

Şerbetçi Otu (Humulus Lupulus) kendir ailesinden 2 ila 5 metre boyunda uzayabilen, çok yıllık otsu bir bitkidir. Daha çok bira yapımında kullanılan iştah açıcı, idrar artırıcı ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Dikkatli kulanınız. Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Şerbetçi Otu’nun Faydaları

– Sakinleştiricidir
– İdrar artırıcıdır
– Böbrekleri ve kan dolaşım sistemini temizler
– Göğüsleri büyütür
– Uykusuzluğa iyi gelir. Uyuyamıyorsanız uyutur.
– Adet düzensizliğine iyi gelir
– Mide ağrılarına iyi gelir
– Romatizmal ağrılara iyi gelir
– İştah açar
– Sütü artırdığı söylenir.

Şerbetçi Otu’nun Zararları

Aşırı ve bilinçsiz kullanımında

– Sakinleştirici özelliğinden dolayı aşırı kullanımında halsiz hissedebilirsiniz.
– Östrojen (kadınlık hormonu) içerdiğinden hormonal dengeyi bozabilir.
– Özellikle kadınlarda bazı kanser türlerine neden olabildiğine inanılmaktadır.

Şerbetçi Otu Nasıl Kullanılır

Özellikle eğer göğüslerinizi büyütmek istiyorsanız, kullanımı şöyledir. Bir miktar şerbetçi otu suda kaynatıldıktan sonra, haşlanmış otu robottan geçirerek püre kıvamına getiriniz. Elde ettiğiniz şerbetçi otu püresine yağsız vücut kremi ekleyip krem kıvamına gelinceye kadar karıştırınız ve bir gün dinlendiriniz.

Şerbetçi otu kreminizi kullanmadan önce göğüslerinizi ıhlamur ile silmenizin daha iyi sonuç verdiği söylenmektedir. Kreminizi göğüslerinize sürdükten sonra streç film ile kapatabilirsiniz. Bu şekilde yaklaşık 3 saat bekleyiniz. Aynı uygulamayı 1 hafta tekrar ettikten sonra ölçüm yaparak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.

Şerbetçi Otunu aynı zamanda çay şeklinde de tüketebilirsiniz. Ancak tadı acıdır. Şeker ilave edebilirsiniz ki biz şekere karşıyız. Zaten Şerbetçi otu çayını, hormonlara olan etkisinden dolayı alışkanlık şeklinde çok sık içmemeniz gerekir.

Şerbetçi Otu’nun böyle kadınsı bir tarafı olmasından dolayı biranın erkeklik gücüne olumsuz buna karşılık kadınlık gücüne olumlu etkisi olduğu rivayet edilir. Ne kadar doğrudur bilemiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz