Neler yemek gerektiğine geçmeden önce selülitin en çok sevdiği şeyleri sıralayalım. Alkol, sigara, hareketsizlik, kahve, az su içme.. Selülite karşı dayanma gücünüz potasyuma bağlıdır. Muz, karpuz, portakal, avokado, patates, bezelye gibi besinler yüksek potasyum içerdiklerinden dolayı selülitten korunmanızda size yardımcı olacaklardır. Soyanın vücutta östrojen etkisi gösterdmesi selülitlerden kurtulma ve korunmada etkili olabiliyor. Haftada 2 kez kuru fasulye, nohut, barbunya gibi potasyumu yüksek kuru baklagil tüketmeyi de ihmal etmeyin.

Vücutta yağ depolanmasını önleyen ananastaki bromilin selülitten korunmada size olacaktır.

Potasyum kadar C vitamini de selülite karşı bir savunmadır. C vitamini alabileceğiniz maydonoz, kuşburnu, yeşil biber, roka gibi koyu yeşil yapraklı sebzeleri sevmenizi öneririz.

Soğan, sarımsak gibi kan basıncı ve dolaşım sistemine etkisi olan besinler de selülite karşı tüketilmelidir.

Balıktan alacağınız Omega 3 sayesinde dolaşım sistemini olumlu etkileyerek sizi selülitlere karşı koruyacaktır.

Burada önemli olan nokta selülitten korunabilmek veya selülitten kurtulabilmek için düzgün bir dolaşım ve sindirim sistemine sahip olunması gerektiğidir. Selülitin nedeni dolaşım ve sindirim sistemindeki düzensizliklerdir. Yukarıda bahsettiğimiz selülite karşı alınması gereken maddeleri vitamin hapı gibi tabletler şeklinde değil mutlaka gerçek besinleri tüketerek almalısınız. C vitamini hapı yutmak yerine doğrudan portakal tüketirseniz portakalın posasından da faydalanmış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz