Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir

Sağlıklı, canlı, parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız çözümü çok da zor değil. Tabii ki ilk şart stresten uzak durmak. Stres deriyi kurutur ve zarar verir. Sonra da beslenmenize dikkat etmek. Balık saçların dostudur. Fazla yağlı beslenmekten kaçının ama balıktaki Omega saç derinizin ve saçınızın besinlerinden biridir.

Saç uzunluğu her insanın yapısına göre değişir. Sizin saçınız da hangi noktadan itibaren yıpranmaya başlıyorsa o kadar uzatın. Demek ki fazlasına bünyeniz yeterli değil. Tamamını kaybetmektense size uygun uzunlukta sağlıklı saçınızı muhafaza edin. Ayrıca kuaförünüz ayda bir kez ustura ile saç kırıklarını aldığında hasar görmüş tellerden kurtularak sağlıklı telleri kurtarabilirsiniz.

Sık boyanan saçlarda keratin azalır. Keratin saçın doğal maddesidir. Ayrıca sürekli şampuan değiştirmek, jöle, sprey gibi kozmetikler de saçınıza sadece geçici güzellik katar.

Size saç ve saç derinizi hem besleyecek hem de güçlendirecek bir önerimiz var. Saç dökülmesini bu şekilde durdurabilirsiniz.

Aktarda bulabileceğiniz saf sabun. Genelde zeytin üretilen köylerde ev yapımı olarak hazırlanan içinde çok az kükürt kullanılan zeytinyağından yapılmış bu sabunlar saçınızın ipek yumşaklığında olmasını sağlamaz ancak ara sıra şampuandan kurtulup bu sabunları kullandığınızda saç dökülmesinin azaldığını görürsünüz. Yaklaşık 1 ay her banyoda kullanmak saçınıza çok şey katacaktır. Parlaklık ve saç tellerinde güçlenme de bunlardan biridir. Elbette bu 1 ay içinde dolgun, parlak, havalı, ipek yumuşaklığında saça ihtiyacınız olduğunda her zaman yaptığınız gibi şampuan kullanabilirsiniz. Bu saf sabun terapisini çok fazla etkilemez ancak 1 ay sabun kullanmaya devam etmeye çalışın.

2 Yorumlar

  1. burada yazanları yapsam gerçekten saçlarıma faydası olacakmı deneyen varmı lütfen yardım ediiin çok kötü durumdayım :(((

  2. gerçekten de çok kötü bir durum her gün daha da seyrekleşen saçlar düpedüz pisikolojik bir çöküntü başka bişey değil

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here