PR Danışmanlık Şirketleri

PR, public relations yani halkla ilişkiler anlamına gelen ifadenin kısaltılmış halidir. Ancak bu şirketlerin halka verdiği danışmanlık hizmetinden çok PR şirketlerinin şirketlere halkla ilişkilerinde danışmanlık yapmasını ifade eder. Bir şirketiniz var ve kamuoyunda hem karlılığınızı hem de karizmanızı doğru şekilde yönetmek istiyorsunuz. Müşterilerinizin doğru yönlendirilmesi sizin geleceğiniz için en önemli faktördür.

PR şirketi aradaki bağı bir üçüncü göz olarak inceler ve gerektiğinde markanızı korumak için bazı önerilerde bulunur. Örneğin toplumsal duyarlılık gerektiren bir noktada markanızın eylemsizliği veya yanlış eylemi markanızın tarih olmasına yol açabilir. Örneğin yeşil alanların hızla yok olduğu bir dönemde bir kereste şirketine sahip olduğunuzu varsayalım. Eğer bir yandan ağaç keserken diğer yandan diktiğiniz ağaçları kamuoyunda yeterince ve doğru paylaşmazsanız bu durum sizi bir doğa katliamcısı olarak gösterebilir ve bundan belki de haksız yere zarar görürsünüz.

Bir diğer örnek, ürünlerinizin yeterli ve doğru şekilde tanıtılmasıdır. Halihazırda bunu yeterince yaptığınızı düşünebilirsiniz. Ancak 3. gözünüz PR şirketiniz size en doğruyu söyleyecektir. Çünkü o göz şimdiki zamanı gördüğü kadar geleceği de görmek zorundadır.

Her işinizi doğru yapıyor olabilirsiniz. Üretiminiz tıkır tıkır, satışlar gayet iyi gidiyor. Ancak web sitenizde kullandığınız renkler, logonun standardı ziyaretçileri kaçırır cinsten olmuş. İşte bu görsel algı zamanla başınıza dert açabilir. Sizinle çok sıkı rekabete giremeyecek biri ortaya çıkıp sırf web sitesi ilgi çektiği için pastanıza ortak olabilir.

Elbette tüm bu örnekler size özel değildir ve her firmanın kendi PR danışmanlık firmasıyla gözden geçirmesi gereken bir çok detay vardır. PR danışmanlığı, iyi durumunuzu geleceğe taşıma, mevcut durumunuzu iyileştirme hatta kötü durumunuzu en iyi hale getirmek için vazgeçilmez bir gereksinimdir.

Günümüzde en çok İstanbul PR şirketleri göz önünde olmasına rağmen Ankara PR danışmanlık şirketi, İzmir PR şirketi firmaların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Adresiniz neresi olursa olsun PR sizin için bir ihtiyaçtır.

PR şirketi ne yapar?

Stratejik İletişim Planlaması, Medya İlişkileri Yönetimi, Etkinlik Yönetimi, Kurum İçi İletişim, Kriz İletişimi, Pazarlama Yönelimli Halkla İlişkiler, Pazarlama Danışmanlığı, Sponsorluk Uygulamaları, Şöhret Yönetimi, Sosyal Sorumluluk Projeleri Yönetimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz