Portakal Suyu

Herkes portakalda C vitamini olduğunu bilir. Bir kış meyvesi olan portakal kışın getirdiği hastalıklara karşı bir mucize gibi ortaya çıkar. Özellikle sabah kahvaltısında 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu içmeniz hem soğuk algınlığına karşı bir önlem olacak hem de güne zinde ve ferah başlamanızı sağlayacaktır.

Elbette portakal suyu içmek yerine portakalı olduğu gibi yemek biraz daha faydalıdır. Portakalı meyve şeklinde yediğinizde posası sindiriminizi rahatlatır. Yine de tercih sizin ister yiyin ister suyunu için içindeki C vitamini bağışıklık sisteminizi destekleyecektir. Bu nasıl olur?

Kış aylarıyla birlikte hücuma geçen soğuk algınlığı, mikroplar gibi davetsiz misafirlerle savaşan bünyeniz normalden biraz daha çok C vitamini harcar. Hücrelerin yenilenmesi, onarımı için gerekli C vitamini vücuttaki normal işlemler için kullanılırken bir de hastalıklara karşı mücadele etmek gerektiğinde mevcut stok yetersiz kalır. en kısa ve en lezzetli yoldan takviye etmek gerekir. Biber gibi bir çok besinde de bulunan C vitaminini takviye etmenin bizce en güzel yolu portakaldır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!