Milli Piyango’da hile iddiası

Okudunuz mu?

Kızım Benim Gibi Kilolu O...

Kızım benim gibi kilolu o...

Diyet Algısı

Yanlış diyet ve sağlıksız...

Yabanmersini Muffin Tarif...

Yabanmersinli Muffin Tari...

Siyah Noktalara Çözüm

Yoğurt ve Limon Suyu ile ...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın, “Milli Piyango İdaresi’nce gerçekleştirilen talih oyunlarına müdahale ediliyor. Devir yoluyla ikramiye tutarı yükseltiliyor ve belli gruplara kazanmışlar gibi aktarılıyor” iddiasına Milli Piyango İdaresi’nden açıklama yapıldı : “1939’dan beri binlerce çekiliş yaptık. Bugüne kadar bir tanesinde bile hile ya da usülsüzlük yapılmadı. İddiaları hayretle karşılıyoruz”

1939’dan bu yana senede bir kez piyango bileti alır sahip olmak istediklerimizin hayaline dalarız. Arada bir garibana büyük ikramiye çıkar, hayatı değişir, çok değişir, huyu değişir, önce parası sonra kendisi biter biz de izleriz. Piyango çıkana kadar sahip olamadığımız evi arabayı almayı, çocuklarımıza gelecek hazırlamayı, dünyayı gezmeyi, hayır yapmayı düşleriz. İkramiye
çıkınca icraat ne olur bilemiyoruz, ikramiye talihlilerini sadece sefil olduklarında haber olarak görebiliyoruz.

MP İdaresi kendini savunan açıklamasında On Numara, Şans Topu ve Sayısal Loto 6/49 oyunların kurallar gereği en fazla 3 kez devredebileceği açıklamasını yaptı. Ancak burada asıl soru devir eden ikramiye değil neden ikramiyenin hep en çok 3-5 kişiye isabet ettiğidir. Bilindiği gibi talih oyunlarında kullanılan toplar eşit eğırlıktadır. Bunlar bir küre içinde döner ve bilgisayar rastlantısal olarak bu topları seçer, delikten düşürür.

Örneğin 49 rakam içinden 6 rakamı bulmak için 13.983.816 seçenek var. Sayısal loto haftalık oynanan kolon sayısı bunun birkaç katıdır. Milyonlarca kişinin hep aynı kombinasyonları oynaması ihtimali de vardır ancak bilgisayarın rastlantısal olarak, üst üste hiç oynanmamış kombinasyonu belirlemesi ihtimali normaldir.

Ancak bilgisayarın belirlediği kombinasyonun belki onlarca, binlerce aynı oynanmış kolon olmasına rağmen neden ve nasıl 3-5 kişinin aynı oynadığı kombinasyona denk geldiği düşündürücüdür. Bugüne kadar bilgisayarlarla oynatılan hiçbir şans oyunu çekilişinde nedense büyük ikramiye 100 kişiye dağıtılmamıştır. Belki de milyonlarca kolon içinde aynı oynanmış 100 kolon hiç yoktur?

Milli Piyango İdaresi’nin bu konuda yapacağı özetli bir açıklama halkı tatmin edecektir. Bu hafta şu sayıda farklı kolon şu sayıda mükerrer kolon oynanmıştır açıklaması bile bir adımdır. Neticede eminiz ki herşeye rağmen hemen hepimiz piyango almaya gideceğiz ve hayal kurmaya devam edeceğiz.

Zaten hileli veya hilesiz piyango piyangodur, şanstır, kumardır. Kasa her zaman kazanır.

- Advertisement -spot_img

Daha fazla oku

1 Yorum

  1. MİLLİ PİYANGO CEKILISLERINDE NEDEN IKRAMIYE TAM BILETE YADA YARIM BİLETE CIKMIYORDA SUREKLI 4 E BOLUNUYOR CEYREK BİLETE CIKIYOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

- Advertisement -spot_img

Son eklenen

Aşırı Sıcak Havanın İnsan...

Eskilerin dediği gibi "Ay...

Evanjelizm ve Gezegene Et...

Burada bir inanç sorgulan...

Dünya Nüfusu ve Göçler

Ülkemizdeki yabancı sayıs...

Gözlerin Yorgun Görünmesi...

Göz çevrelerinin yorgun g...

Papatya çayının faydaları...

Doğanın bizlere sunmuş ol...