Migren nedir, migrene ne iyi gelir

Migren henüz nedeni tam olarak açıklanamayan ancak genel kanı olarak nedeninin beyindeki damarların daralıp genişlemesi sonucu ortaya çıkan çok şiddetli bir baş ağrısıdır. Bir başka önermeye göre beyindeki kan damarlarındaki cidarlarda oluşan ödem migrene neden olur. Erkeklerde de görülmesine rağmen en çok kadınlarda ortaya çıkan bir hastalıktır.

Her koşulda ortada çok şiddetli, insanı canından bezdirecek bir baş ağrısı olduğu kesin. Öyle ki migren ağrısı çeken kişi ışık, ses hatta kendi kalp atışlarından bile aşırı derecede rahatsız olur. Bazı hallerde kişi günlerce karanlık ve sesiz bir odada yataktan çıkmadan yatar. Her türlü iç ve dış olguya karşı duyuları aşırı hassaslaşır.

Halen eczanelerden satın alınabilen ve bu şiddetli ağrıyla başa çıkabilecek bir kaç migren ilacı satılmaktadır. Yine de ilaç etkisini gösterene dek yarım saat ile bir saat arasında hastanın canı oldukça yanar.

Migren yeni ortaya çıkmış bir hastalık değildir ve her zaman olduğu gibi eskilerin eczaneden ilaç alma veya tomografi çektirme şansları bulunmadığından kerameti doğada arayıp bulmuşlardır.

Şimdi size İbrahim Saraç’ın önerdiği doğal bir tedavi yöntemi anlatacağız.

1 tatlı kaşığı kuru arslanpençesi 1 bardak klorsuz suda 10 dakika ağzı kapalı halde kaynatılır. En fazla kaynatma süresi 12 dakikadır.
Kaynatıp ateşten alınan eriyik 2 dakika dinlenmeye bırakılır. Dinlenen su son olarak eriyik unutmadan süzülür ve içime hazır hale getirilir.
Tadı hoşunuza gitmedi diye sakın ola herhangi bir tatlandırıcı, bal, şeker ilave etmeyiniz. Mümkünse her gün içeceğiniz suyu taze olarak hazırlayınız. Eriyiğin dolapta en çok bekleme süresi 3 gündür. Daha uzun süre bekletilen eriyiğin size bir faydası olmayacak ve süreç aksamış olacaktır.

İlk ve ikinci haftalarda her akşam yemeğinden sonra, yatmadan önce içilmesi gerekir.
İkinci haftadan sonra ise bir gün içip bir gün dinlenerek yani gün aşırı içerek toplam 2 ay bu tedaviyi uygulamalısınız.

Bir de “migren diyeti” başlıklı makalemize göz atmanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!