Liposuction Nedir, Liposuction Zararlı Mıdır?

Liposuction yağ alma ameliyatıdır. Lipo yağ suction ise emme anlamındadır. Bu ameliyat kurşun kalem kalınlığında içi boş kanül adı verilen borular yardımıyla deri altından yağların çekilmesi şeklinde yapılır.

İnsanın ergenliğe ulaştığındaki yağ hücresi sayısı artık değişmez sabit kalır. İşte bu ameliyatın asıl amacı yağları değil yağın depolandığı yağ hücrelerini çekip almaktır. Böylece depolanacak yer bulamayan yağın vücutta barınamayacağı iddia ediliyor. Zaten işlem sırasında bölgedeki tüm yağ hücrelerinin alınması söz konusu değil sadece fazla hücreler alınıyor. Alınan yağ hücrelerini vücudun yeniden oluşturmadığı doktorlar tarafından iddia ediliyor ancak bunu hastalardan duymak daha inandırıcı olur.

Liposuction sonrasında cildin sarkması gibi bir sorun ortaya çıkabiliyor ama bu kişiye göre değişiyor elbette. Eğer deriniz kendinden toparlanıp gerginliğine kavuşamayacak bir durumda ise estetik olarak bunun da çaresi mümkün.

Birden fazla doğum yapmış değilseniz, orta yaşı geçmediyseniz sizin için sorun yok denebilir. Sadece liposuction ile estetik operasyona ihtiyaç dymadan özlediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu arada sadece neyin yanlış olduğu hakkında ip ucu vermek niyetiyle liposuction sonucu yaşanmış gerçek bir talihsizlik örneği verelim sizlere. Ancak operasyonda karar siz ve doktorunuzundur elbette. YUalnızca operasyondan sonra biraz dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

40 yaşında erkek, sağlam yapılı, ağırlık çalışan ve poposundaki fazla yağdan şikayetçi bir bey sahip olduğu kaslarla pek de bağdaşmayan ve sporla erimeyen bu fazlalığı liposuction ile giderme kararı alır.

Oldukça başarılı ve ağrısız sancısız bir operasyonun ardından kişisel bir hata yapar. Belki de artık sahip olduğu çekiciliğin gazıyla veya spor aşkıyla ağırlık kaldırmaya devam eder. Operasyondan sonra vücudun kendine gelmesi ve yeni boyutlarıyla tanışıp anlaşmasına müsaade etmemiştir.

İşte bu yanlış karar kendisinin fıtık olmasına neden olacaktır. Çünkü kas yapısı ağırlığı kaldırırken mevcut eski düzene göre gelişmiştir. Aynı ağırlığı farklı kalça yapısıyla, eski yağ dokusunun desteği olmadan kaldırmaya kalkıştığı için kaslar neye uğradığını şaşırmış ve kasıkta fıtık oluşmuştur.

Siz eğer liposuction yaptırmaya karar verirseniz bu gerçek hikayeyi aklınızda tutun ve kas yapınız yeni düzene uyum göstermeden kahramanlıklara kalkışmayın.

liposuction-nedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here