Kütük eve sahip olup vakit bulduğunda kafasını dinlemek herkesin hayalidir. Hatta mümkün olsa tüm yaşamını kaostan uzak, kendi halinde yaşamak hem güvenlik hem sağlık açısından harika bir seçimdir. Pek az insan, özellikle sosyal olmaya ihtiyaç duyan gençlerin bir kısmı kalabalık şehir hayatını özler.

Kütük ev, insan sağlığı için en ideal ortamdır. Betonun ve demirin arasında sıkışmadan tıpkı kendisi gibi bir organik maddeden oluşan ağaçların arasında soluk alıp vermek bile insan sağlığını önemli ölçüde olumlu etkiler.

Kütük ev fiyatları sanıldığı kadar çok olmayabilir. Eğer tripleks bir ev aramıyorsanız en ucuz kütük ev, zemini ve arsası hariç yaklaşık 16-20.000 TL civarı bir paraya mal edilebilir. Buna daha çok Bağ Evi denir. Ayrıca kütük ev firmaları taksit seçeneği de sunmaktadır.

Kütük ev sahibi olmak için öncelikle bir arsa sahibi olmanız lazım. Evin kurulacağı alan çok büyük değildir. Yani bahçesiyle birlikte 1 dönüm arsa fazlasıyla size yeter. Ekonomik bir kütük ev 30 m2 gibi bir alan üstüne kurulabilir.

Bu da en azından bir salon, bir oda ve tuvaletten ibarettir. Fazla lüks aramayanlar için idealdir.

Sağlıklı nefes alıp uyuyabileceğiniz kütük evler, malzemesi ve kalitesine göre 10 ila 50 yıl çürümeme garantisiyle satılır.

kutuk-ev

Kütük evi söküp başka bir yere de taşıyabilirsiniz. 2. el kütük evler yerinde veya demonte olarak satın alınabilir. Kütük evin en önemli ihtiyacı kurulacağı zemindir. Kütük ev firmaları öncelikle size kurulum için bir zemin planı verirler. Siz bu plana uygun temel işini halledersiniz. Ayrıca yasal işlemleri de halletmeniz gerekir. Bazı firmalar etki verdiğinizde sizin için bu işleri yapmaktadır.

Alt yapısı, temeli hazırlanmış alana kütük ev kurulumu büyüklüğüne göre 1 gün veya 1 hafta gibi bir zaman alır. Temel işlerinin de ortalama birkaç hafta süreceğini düşünürsek toplamda 1 ay kadar bir sürede kütük evinize yerleşebilirsiniz.

Kütük evde konaklamanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız burayı tıklayarak fiyat ve tesis bakabilirsiniz. 1 haftalık bir tecrübe ile hissedeceğiniz sağlık ve huzuru bundan sonra tüm yaşamınıza yayabilirsiniz.

Kütük evde yaşamanın getirdiği bazı şeyler vardır. İçinde sigara içmeyin. Ahşap duvarlara sinecek koku kolayca çıkmaz. Yemek pişirirken de evi havalandırmaya özen gösterin. Bırakın ağacın, çamın kokusu kaybolmasın. Zaten muhtemelen bir kütük evi olanlar yemeğini bahçesinde mangal başında yiyeceklerdir.

Bahçesinde bitkilerle, toprakla zaman geçirmeyi hmal etmeyin. Muhtemelen bir daha şehre dönmezsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz