Kuşburnu Çayının Faydaları, Selülit Tedavisi

Kuşburnu bitkisi bir bağışıklık sistemi güçlendiricidir.

Kuşburnu meyvesinin içerdiği C, A, B1, B2, K, P vitaminleri, protein, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, meyve asitleri ve şeker yanında çekirdeğinde de vanilin bulunur.

Tüm bu karışım çok yönlü bir beslenme demektir. Böylece kuşburnu, bulaşıcı hastalık ve soğuk algınlıklarına karşı bağışıklık sistemininin gereksizndiği maddeleri sağlayarak bizi hastalıklara karşı korur.
Aynı zamanda hafif müshil, idrar söktürücü, safra kesesi, böbrek, mesane rahatsızlıklarında tedavi edici, güç verici bir besindir.

Tansiyonu düzenlemede, yaraların daha çabuk iyileşmesinde, soğuk algınlığı, yorgunluk bir çok farklı faydaları bulunan kuşburnu selülit derdinin de çaresidir.

Günde 2 veya 3 bardak kuşburnu çayı selülitin yok olmasını sağlar.

İçerdiği A vitamini ve karotenoidler sayesinde, gece körlüğü gibi göz rahatsızlıklarına, akne gibi cilt sorunlarına ve yine bağışıklık güçlendirmesi sayesinde kansere karşı iyi gelmektedir.

Bu noktada özellikle vücudun kendini onarmasına ve yenilenmesine önemli katkıda bulunur.

Tek yorum yapılmış

  1. […] Kuşburnunun faydalarını ise burayı tıklayarak okuyabilirsiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirirken özellikle barsaklarınızı oldukça rahatlatacaktır. Kuşburnu C, A, B1, B2, K, P vitaminleri, protein, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, meyve asitleri ve şeker,  çekirdeğinde de vanilin bulunan oldukça çeşitli ve zengin bir meyvedir. Selülit oluşmasını önler, var olan selülitin azalmasına yardımcı olur. Selülitin oluşma nedeni dolaşım bozukluğu veya eksikliği olduğu için kuşburnu tipi besinler, egzersiz ve hatta selülitli bölgeye masaj tavsiye edilir. […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz