Göbek Bölgesi, Karın Bölgesi Yağlardan Nasıl Kurtulabilirim

Woman showing how much weight she lost. Healthy lifestyles concept


Yeşil çay ile zayıflama mümkün müdür? Yeşil çay ile göbek eritmek mümkün müdür? Yeşil çayı zayıflamak için kullanılabilir mi? Yeşil çay nasıl zayıflatır? Evet, birçok uzmana göre yeşil çay özellikle karın bölgesindeki yağları eritmek için faydalı. Karın bölgesi yağlarından kurtulmak için yeşil çayı deneyebilirsiniz.

Öncelikle yeşil çayda “epi-gallo-kateşin-3-gallat” kısaca EGCG olarak adlandırılan bir madde kötü kolestrolü düşürüyor, kan basıncını düzenlenliyor ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkiler yapıyor. Ayrıca bu madde tümör oluşumu ve gelişimini de azaltıyor. Bu da özellikle Japonyada alışkanlık olan yeşil çay tüketiminin insanların uzun yaşamasında ne kadar etkili olduğu ve yeşil çayın bağışıklık sistemini güçlendirerek içeni hastalıklara karşı koruduğunu gösteriyor.

Bağışıklık sistemini desteklemesi nedeniyle bir de diyabet riskini de azaltıyor. Meme kanseri riskini de azaltıyor.

Yeşil çay ile Göbek eritme :

Dünyanın çeşitli sağlık araştırma merkezinde birçok insan profiliyle yapılan çalışmalarda varılan sonuca göre günde 5 fincan yeşil çay içen insanlarda göbek veya karın bölgesinde yağ birikmediği tesbit edilmiş. Buna neden olarak da yeşil çayın içerdiği maddelerin göbek dokusunda yağ birikimini engellediği ve burada daha önce birikmiş yağın eriyerek vücuttan atıldığı sonucuna varılmıştır.

Göbek bölgesi, karın bölgesindeki yağlarınızdan kurtulmak için günde yaklaşık 5 fincan yeşil çay içmeniz yeterlidir. Yeşil çay içerken şeker veya tadlandırıcı kullanmamanız daha iyi olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz