Fok katili kanada, fok kanada, fok neden avlanır

Kanada Federal Balıkçılık Bakanı Gail Shea bu yıl avlanacak fok sayısını belirledi. Bu yıl fok avlama kotası artırılarak 468.000 e çıkarıldı. 6.000 fok avcısı sevinçten havalara uçtu. Bir foku öldürmek her insanın harcı değildir şüphesiz. Şu fok resimlerine bir göz atın. Gözünüzün içine yalvarırcasına bakan bir foku kafasına vura vura öldürebilir misiniz? Çıkardığı sesleri anlatmaya gerek yok. Kendisini gelişmiş bir ülke olarak tanımlayan, dünyanın dört yanından göçmen kabul eden, bu göçecek insanları da kılı kırk yararak seçen bir ülke sanırsınız ki çok matah bir yer. Kanadalı olup bu katliamı kabullenmeyen karşı çıkan insanları hedef almıyoruz. Hedef aldığımız kişiler başka iş yokmuş gibi fok avlayarak geçiniyoruz diyen basit insanlar.

Bu insanlara farklı geçim kaynağı yaratmaktan aciz kanada hükümetleri. Fok avcısının, onlara dur demeyen adamın Kayseride 3 küçük çocuğu acımadan öldüren katil ile arasındaki fark nedir? O zavallı bir içim su 3 bebek de gözünün içine baka baka öldürüldü. Bu hayvanlar da yüzüne bakıldığında bir çocuktan farksızdır. Şimdi sadece bu yıl 468.000 eli kolu bağlı, bebek bakışlı, savunmasız fokun idam emrini imzalayan federal balıkçılık bakanı buna sevinen kendini avcı zanneden basit insanlar birer bebek katili sayılmazlar mı?

Peki bu gözü dönmüş sapıklık neden yapılıyor? Kanadalılar fokları neden öldürüyor? Eskimoların hayatta kalmak için avladıkları fok aslında modern yaşamda hiçbir işe yaramaz. Derisinden çanta, elbise yapılır. Yağı lambalarda, kozmetikte kullanılır. Eti yenir.

Japonların balina katliamı kanadalıların fok katliamı. Bu katliamlara ortak birkaç kuzey ülkesi daha var elbette. Ancak kanada hükümetinin yaklaşan seçimlerde oy garantileme amacıyla 468.000 fokun katline izin vermesi insanların hiçbir şeyden akıllanmadığının bir kanıtıdır.

Dünya bir beden olarak kabul edildiğinde insan o bedendeki bir hücreden ibarettir. İnsanın dünya üzerideki tüm dengeleri bozarak yayılması, kendinden başka -hatta kendi türünü bile – türleri yok etmeye yönelik hareketlerde bulunması insan türünün şu an itibariyle dünyanın kanseri olarak tanımlanmasını haklı kılar. İnsan türü dünyada yayılan kanserdir.

Tek yorum yapılmış

  1. Bu cesitte yazilarinizin devamliligini gormek isterim, bu gun modern dunyada bu konular hakkinda bilgilendirici fazla bilgi yok. Hayvan katliaminin temelini dongusunu konu alan bir kitap icin calisiyorum, umarim bilgilendirmelerinizin devami gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here