Brezilya fönü son zamanların en gözde saç olayıdır. Dalgalı, elektrikli, kıvırcık saçlı hanımların kurtuluşu bir saç devrimidir.

Klasik fön uygulamalarından farkı kulanılan keratindir. İlk olarak Brezilyada uygulanmaya başlandığı için Brezilya Fönü olarak anılmaktadır.

Saçlar günde 0,05 cm kadar uzar. Saçlar uzadıkça binbir zahmet uyguladığınız boya da saçın üzerinde ilerler ve dipten gelen saçlar dip boyanızın geldiğini acı biçimde size hatırlatır. İşte aynen bu örnekte olduğu gibi klasik fönler de kısa sürede etkisini yitirmektedir. Brezilya fönü ise 4 ay kadar saçlarınızın düz ve elektriklenmeyen bir formda kalmasını sağlar.

Brezilya fönü ise şu şekilde yapılır. Öncesinde saçınız şampuan ile yıkanır. Ardından saçınıza özel formülle geliştirilmiş keratin sürülür.

Yarım saat boyunca keratinin saçınızı iyice sarması için beklenir, fön çekildikten sonra da düzleştirici press uygulanır. Bu işlemden sonraki 48 saat boyunca saçınıza toka takmak, toplamak, yıkamak hatta su değdirmek yasak! 48 saatin sonunda kuaförünüze uğrayıp bakım yaptırmanız gerekebilir. Bu kullanılan yönteme bağlı.

Tüm işlem bittiğinde aylarca sağlıklı, yumuşacık, düz ve dolgun saçlarınız olacak. Üstelik keratin sayesinde saçınız eskisinden daha sağlıklı olacak.

Brezilya fönünün fiyatına gelince. Yaklaşık maliyeti 300 ila 500 TL arasında değişiyor. Ancak şanslı iseniz bir promosyona denk gelip 70 – 90 TL ye de yaptırabilirsiniz. Fiyatına karışmayız ama korkmadan yaptırabileceğiniz ve çok büyük olasılıkla memnun kalacağınız bir uygulama. Üstelik 4 ay boyunca fön derdiniz, masrafınız da olmayacağını düşünürseniz ekonomik bile sayılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz