Beyonce’un limonata diyeti, 10 günde 9 kilo

Beyonce geçtiğimiz yıl Dreamgirls adlı film için kısa sürede çok kilo vermek için ilk olarak 1976 da Stanley Burroughs tarafından yazılmış ve 2004 yılında tekrar ortaya çıkmış limonata diyetini uygulamış ve 10 günde tam 9 kilo vermişti.

beyonce-limonata-diyeti-10-gunde-9-kilo-vermeYakın zamanda bir film çevirmeyi düşünüyorsanız ve buna dayanabilirseniz limonata diyeti nedir ondan bahsedelim. Daha fazla detayı var ama merak gidermek için biz kısaca bahsedelim.

Limonata diyeti, vücuttaki gereksiz ve zararlı maddelerin çok hızlı bir şekilde atılmasını ve dolayısıyla fazlalıktan kurtulan vücudun kilo vermesini amaçlıyor. Ancak her hızlı kilo verme yöntemi gibi bunun da sonucunda halsizlik, dermansızlık hissetmek kaçınılmaz.

Limonata diyeti nasıl yapılır :

ilk olarak gerekli malzemeler elinizin altında bulunsun, bunlar ; saf limon suyu, akağaç şurubu, ve Arnavut biberi. Limon suyunu hazır kullanmayın limonu siz sıkın.

  • 2 yemek kaşığı limon suyu,
  • 2 yemek kaşığı akağaç şurubu,
  • Birkaç adet Arnavut biberi,
  • 1 bardak oda sıcaklığında su.

Bunları karıştırıp günde 6 ila 12 bardak arası içilmesi tavsiye ediliyor. Bu diyet boyunca katı besin tüketmek yok. Açlık hissi uyanınca yine bu karışımın içilmesi tavsiye ediliyor.
Kesinlikle uzun süre devam edilmemesi gereken bu diyet bittiğinde tekrar katı besin tüketmeye başladığınızda bunu “hurra” yerine kesinlikle “eh biraz tadına bakiyim” şeklinde yapmalısınız. 10 gün boyunca katı hiç bir şey sindirmemiş, tembelliğe alışmış sindirim sistemi ciddi ölçüde sarsılabilir.

Katı besinlere dönerken başlangıç için çorba içilmesi tavsiye ediliyor. Katı besinler genelde insana güçlü, tok rahatlamış hissi verir. Bu süre zarfında bunlardan yoksun olmayı, baş dönmesini, halsizliği göze almanız gerekir. Tansiyonunuz varsa hiç başlamayın.

Her diyette olduğu gibi bu diyeti de bir doktora veya diyetisyene danışmanız sizin sağlık sigortanız olacaktır.

4 YORUMLAR

  1. 10 günde 7 kg verdim, kaslarım ortaya çıktı bomba gibi oldum Eda hariç herkese tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!